Vzhledem ke složitosti a vysoké integraci součástek na základní desce jsou právě mainboardy Toshiba  považovány za nejdražší náhradní díly na notebooky, které můžeme na notebooky pořídit. Je dobré vyhnout se nákupu starších základních desek Toshiba z bazarů a servisů notebooků – desky podléhají stárnutí a koupě staré základní desky je vždy sázkou do loterie. Základní desky notebooků Toshiba mohou mít spoustu nejrůznějších závad, z nichž jen malá část je zjevných. Je spíše jisté, že vadnou základní desku neodhalíte při prvním spuštění notebooku, ale spíše při několikatýdenním provozu notebooku a to už může být na odstoupení od koupě pozdě.

Jak poznáme, že je vadná základní deska – mainboard notebooku Toshiba

Základní desky notebooků Toshiba mohou vykazovat nepřeberné množství závad, jejichž vyjmenování by zabralo tisíce stran webu. Mnohé z těchto závad není snadné jednoznačně identifikovat, jiné závady bývají kombinované s poškozením dalších komponentů notebooku a často hrozí při výměně základní desky v notebooku Toshiba za novou, poškození i této nové základní desky – například při poruše power boardu , zdroje, akumulátoru anebo při nebo zkratu na kablících. Z výše uvedených důvodů je tedy žádoucí, aby diagnostiku, opravu nebo výměnu základní desky provedl vždy odborně zdatný a vybavený servis notebooků Toshiba. Amatér nebo domácí kutil by se do diagnostiky nebo opravy základní desky notebooku Toshiba, neměl nikdy pouštět.

Přesto je možné vyjmenovat několik nejčastějších projevů závad vadné základní desky notebooku Toshiba

 • Notebook Toshiba je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
 • Notebook Toshiba lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
 • Notebook Toshiba lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
 • Notebook Toshiba najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
 • Notebook Toshiba najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
 • Notebook Toshiba se při práci vypíná
 • Notebook Toshiba nenabíjí akumulátor nebo nefunguje z akumulátoru
 • Notebook Toshiba zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
 • Na notebook Toshiba nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Základní desky na notebooky Toshiba – prodej jen společně s opravou notebooku

Výměny a opravy mainboardů notebooků ToshibaExistují tisíce dalších možných závad notebooků Toshiba, jejichž příčinou je vadná základní deska. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku Toshiba a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný mainboard, vždy navštivte Toshiba notebook servis a nekupujte rovnou novou základní desku – není zaručeno, že výměnou základní desky notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku Toshiba.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme základní desky na notebooky Toshiba samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný maiboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku Toshiba prostřednictvím on-line objednávky opravy. Pozor si dejte na nabídky mainboardů k notebookům Toshiba v inzerátech. I když bude prodávající tvrdit, že nabízí na prodej novou základní desku, je málo pravděpodobné, že je deska skutečně nová. Žádný z tuzemských dovozců dílů pro notebooky Toshiba neprodává mainboardy jako samostatné náhradní díly na notebooky Toshiba ! Vždy jsou základní desky Toshiba měněny zásadně v rámci řádného servisu notebooku Toshiba.

Jak probíhá oprava notebooku Toshiba s podezřením na vadnou základní desku – mainboard

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook Toshiba k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook Toshiba a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku Toshiba, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku Toshiba – opravu základní desky nebo výměnu mainboardu Toshiba za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku Toshiba v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook Toshiba na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme opravy a výměny základních desek (servis mainboardů) těchto notebooků Toshiba

Provádíme také servis notebooků a servis mainboardů ostatních značek notebooků !!

základní desky k notebookům Toshiba

Neprodáváme základní desky samostatně jako náhradní díly na notebooky Toshiba – výměny mainboardů notebooků Toshiba zajišťujeme pouze v rámci servisních oprav provedených našimi techniky.