DisplejeLCD panelyLCD obrazovkyLCD monitory jsou základním výstupním zařízením každého notebooku Toshiba. Slouží k zobrazování výstupních informací z aplikací a ke komunikaci s uživatelem notebooku. Tyto komponenty jsou zároveň společně se základní deskou nejdražší náhradní díly pro notebooky. Přesto se u nás výměna displeje obvykle vyplatí, především díky přímému dovozu LCD panelů od jejich výrobců do České republiky. Náhradní díly pro notebooky Toshiba v naší nabídce zahrnují i LCD panely a displeje na notebooky Toshiba.

LCD panely – displeje jsou nejvíce ohroženou částí notebooků Toshiba

LCD panely - displeje pro notebookyLCD panel notebooku Toshiba, neboli jeho displej, je velice křehkou součástkou, kterou navíc lze jen velmi těžko chránit před nechtěným poškozením. Kvůli čitelnosti jsou displeje vyrobeny se skleněnou čelní deskou. Přestože je tato skleněná deska potažená polarizační a pak i ochrannou fólií proti poškrábání, jakýkoli prudší náraz do LCD panelu, případně pád notebooku Toshiba, mívá často za následek prasklý, a tedy zničený displej. Proto je potřeba zacházet s notebookem s maximální opatrností, přenášet jej zásadně v polstrované brašně a nepokládat na něj například při převozu autem další předměty.

Kromě nárazů s následkem prasklin ohrožují displeje také závady základní desky, power boardů, desek invertorů, prasklé panty i ochranné plasty a poškozené přívodní kabely. Vždy je potřeba dodržovat zásadu – při vzniku jakékoli závady notebooku Toshiba tuto závadu ihned odstranit, případně notebook  Toshiba svěřit do odborné opravny notebooků.

Jak poznáme vadný LCD panel – display notebooku Toshiba

Kromě zjevných závad LCD panelů, jako jsou praskliny a oděrky displeje, existuje více dalších závad displejů. Nejčastější závady displejů notebooků Toshiba jsou tyto

  • Trvale tmavé nebo trvale světlé pixely – svítící nebo nesvítící body – vadné pixely displeje notebooku Toshiba
  • Pruhy na displeji notebooku Toshiba – vadná elektronika displeje, kabely nebo videoobvod
  • Nesvítící displej notebooku Toshiba – texty a objekty lze jen stěží rozeznat – vadná podsvitová trubice, kabely nebo invertor
  • Problikávající displej notebooku Toshiba – vadná podsvitová trubice, kabely, videoobvod nebo invertor
  • Nesmyslné zobrazené objekty – vada displeje notebooku Toshiba, kabelů nebo videoobvodu
  • Nerovnoměrný jas – vadná podsvitová trubice displeje notebooku Toshiba nebo LED diody, případně invertor
  • Zcela mrtvý, nic nezobrazující displej notebooku Toshiba – vadný LCD panel, videoobvod nebo kabeláž

Vykazuje-li Váš notebook Toshiba některou z výše vyjmenovaných závad, pak se buďto může jednat o závadu LCD panelu, power boardu, základní desky nebo o vadný invertor podsvitu LCD. Nezapomínejte, že jednoznačnou diagnostiku vadného LCD panelu není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků Toshiba.

Prodáváme LCD panely – displeje pro notebooky Toshiba těchto značek

Jsme schopní dodat LCD panely, displeje a monitory také pro ostatní typy notebooků !!

LCD panely-displeje pro notebooky

LCD panel – displej – display Vám odborně vymění servis notebooků Toshiba

Nejste odborníkem na servis notebook Toshiba a obáváte se, že byste mohli při výměně LCD panelu či celého displeje Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly  na notebooky Toshiba včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Toshiba poskytne plnou záruku na montáž dílu.