Panty – klouby displeje jsou náhradní díly na notebooky Toshiba, zajišťující jednak snadné otevírání a zavírání víka notebooku tvořeného horním krytem a integrovaným LCD panelem, jednak zajišťují tuhost bloku displeje, aby držel spolehlivě v nastavené poloze. Náhradní díly pro notebooky Toshiba v naší nabídce zahrnují panty a klouby na notebooky Toshiba.

Panty – klouby displeje patří k nejnamáhanějším dílům notebooku Toshiba

Hned po klávesnici jsou panty víka notebooku Toshiba nejnamáhanější součástkou každého notebooku. Klouby bývají zpravidla vyrobeny z oceli, magnézia anebo práškových slitin. Speciální konstrukce kloubu musí zaručit tuhost pantů (jinak by displej padal a nedržel by v nastavené poloze), ale také plynulost při otevírání a zavírání displeje bez velkého odporu, aby naopak nedošlo k poškození plastů či tělesa displeje nadměrným ohybem a deformací víka. Oba protichůdné požadavky jsou splněny volbou správné konstrukce a maziva obou pantů. Panty - klouby displeje pro notebookyProblém je, že mazivo po čase ztrácí svoje původní vlastnosti a z pantů se postupně vytlačuje a vysychá. Tím dochází ke styku kovových částí pantů, jejich vzájemnému obrušování a deformaci kluzných ploch. Panty pak ztrácejí buďto původní tuhost, nebo naopak jejich tuhost narůstá. Výsledkem může být pak volný padající displej, který nedrží v poloze zvolené uživatelem, anebo víko notebooku Toshiba, které lze jen stěží otevírat a zavírat. Následkem bývá zpravidla zlomení některého z  dílů notebooku Toshiba, ať už vlastního pantu, nebo kovových výztuh víka notebooku, případně plastů horní části s displejem. Zanedbá-li se včasná výměna poškozených pantů, nastává zpravidla poškození dalších částí notebooku Toshiba – zejména LCD panelu, kablíků, dalších plastů těla notebooku, ale i základní desky. V horších případech může následkem prodření kabelů vedoucích dutinou kloubů dojít ke zkratu a vyhoření celého notebooku Toshiba. Proto při zjištění poškození nebo změně v tuhosti pantů displeje je důležité vyměnit pant (nejlépe oba panty displeje) co nejdříve, dokud není poškození notebooku rozsáhlejší. Následky vyčkávání s výměnou vadných kloubů bývají pak mnohem nákladnější.

Nelze sehnat panty displeje samostatně ? Náš servis notebooků Toshiba Vám klouby opraví

Nepříjemnou skutečností je, že řada výrobců považuje panty displeje za nedílnou součást sestavy displeje a dodávají je jen jako celek,  jehož součástí je LCD panel, plasty víka notebooku, invertor, kablíky a vlastní klouby. Výměna pantů u těchto modelů vychází nepříliš levně. Mnoho takových závad umí náš servis notebookůToshiba opravit i bez výměny drahých dílů.

Jak poznáme vadné panty – klouby víka notebooku Toshiba

  • Displej se otevírá a zavírá s velkým odporem víka – tuhé panty
  • Displej se otevírá a zavírá volně a nedrží v nastavené poloze – uvolněné panty
  • Displej při pohybu problikává – prodřené kablíky k displeji
  • Praskliny na plastech displeje v blízkosti pantlů
  • Rozevírající se škvíra mezi plasty displeje při pohybu víkem – vnitřní praskliny
  • Viklající se nebo odpadlý pant displeje – prasklý pant nebo jeho úchyt k plastu
  • Vrzání nebo slyšitelné drhnutí při pohybu víkem displeje

Vyskytují-li se na vašem notebooku některé z výše uvedených závad, dlouho neotálejte a vyměňte poškozené panty (případně i další poškozené díly v jejich okolí) co nejdříve.

Prodáváme panty a klouby displejů pro tyto notebooky Toshiba

Panty a klouby displejů  jako náhradní díly pro notebooky Toshiba jiných modelových řad nejsme schopní dodat.

Panty - klouby displeje pro notebooky

Panty a klouby v notebooku Vám odborně vymění servis notebooků Toshiba

Nejste odborníkem na servis notebooků Toshiba a obáváte se, že byste mohli při výměně pantů Váš notebook Toshiba poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku Toshiba naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Toshiba poskytne plnou záruku na montáž dílu.