Kablíkykabely nazýváme u notebooků Toshiba svazky vodičů, propojující jednotlivé funkční celky mezi sebou. Tyto náhradní díly pro notebooky Toshiba mívají podobu plochých vodičů s několika prameny měděných zaizolovaných drátků nebo jsou ve formě fólie, na níž jsou vodivé cesty napařeny. Na svých koncích bývají obvykle zakončeny konektory.  Náhradní díly pro notebooky Toshiba v naší nabídce zahrnují kabely a kablíky na notebooky Toshiba.

Proč jsou kabely u notebooků Toshiba náchylné k poškození

Kabely a kablíky pro notebookyNěkteré kabely v noteboocích Toshiba jsou vystavovány opakovanému mechanickému namáhání. Například kablíky propojující displej se základní deskou a deskou invertoru jsou při každém otevření či zavření víka notebooku ohýbány a natahovány. V důsledku tohoto intenzívního namáhání dochází u kablíků poměrně často k přetržení, ulámání vodičů, k prodření izolace nebo k vyjiskření a oxidaci kontaktů konektorů. Následkem pak bývá přerušená komunikace mezi komponenty notebooku, případně přerušení napájení těchto částí. Při prodření izolace kabelů pak může dojít i k sekundárnímu poškození dalších částí notebooku zkratem mezi vodiči nebo mezi vodičem a živou částí notebooku. Proto jsou závady kabelů poměrně častým problémem notebooků.

Jak se projevují vadné kabely a kablíky v notebooku Toshiba

Poškozený kablík je možné identifikovat často vizuálně – mechanické poškození kabelu bývá viditelné a v takovém případě je diagnostika vadného kablíku jednoduchá. Některé neviditelné závady kablíků lze však odhalit jen těžko a často se projevují druhotnými efekty. Mezi typické projevy vadných kabelů patří

  • Sekání chodu aplikací
  • Samovolné vypínání notebooku při pohybu s notebookem
  • Opakovaná ztráta komunikace notebooku s datovou jednotkou
  • Problikávání displeje notebooku nebo jeho zhasínání
  • Restartování notebooku
  • Problikávání kontrolních diod

Vyskytují-li se na notebooku Toshiba tyto závady, zvláště při pohybu s notebookem, pak je možnou příčinou závady právě vadný nekterý z kablíků. Není-li však poškození kabelu viditelné, pak může být příčina i v jiných dílech notebooku Toshiba. Nezapomínejte, že jednoznačnou diagnostiku vadného kablíku není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků.

Prodáváme kabely a kablíky pro tyto modelové řady notebooků Toshiba

Kabely a kablíky jako náhradní díly pro notebooky Toshiba jiných modelových řad nejsme schopní dodat.

Kabely a kablíky k notebookům

Kabely a kablíky v notebooku Vám odborně vymění servis notebooků Toshiba

Nejste odborníkem na servis notebooků Toshiba a obáváte se, že byste mohli při výměně kabeláže Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu Toshiba a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Toshiba poskytne plnou záruku na montáž dílu.