Ventilátory, větráky a další chladiče (coolery) jsou náhradní díly pro notebooky určené k chlazení a odvodu tepla od součástek, vydávajících tepelný výkon, a druhotně z celého prostoru notebooku směrem ven. Chlazení součástek je nadmíru důležité pro spolehlivý provoz celého notebooku Toshiba a udržení maximálního výpočetního výkonu noteboooku. Náhradní díly pro notebooky Toshiba v naší nabídce zahrnují i ventilátory a chladiče na notebooky Toshiba.

Ventilátory, větráky a chladiče pro notebooky Toshiba musejí fungovat

ventilátory a chladiče pro notebooky ToshibaNotebooky Toshiba jsou osazeny množstvím integrovaných obvodů, procesorů a jiných polovodičových prvků, které kromě elektronických funkcí generují odpadní teplo. Vzhledem k tomu, že jediný notebook Toshiba obsahuje až několik desítek miliónů tranzistorů, je teplo vznikající v prostoru notebooku Toshiba značné. Jelikož vysoká teplota zapříčiňuje špatnou funkci polovodičových součástek a je příčinou různých závad až po celkovou destrukci částí notebooku Toshiba, je bezpodmínečně nutné zajistit nejen spolehlivou funkci všech ventilátorů a chladičů, ale musí být též zajištěn plynulý průtok chladicího média (vzduchu) vnitřním prostorem notebooku Toshiba a kolem chlazených součástek.

Kdy je potřeba ventilátory a chladiče v notebooku Toshiba vyměnit

Za normálního provozu se ventilátory a chladiče nijak neprojevují. Kromě teplého vzduchu, který ucítíme rukou u výstupních průduchů, neslyšíme obvykle žádný výraznější hluk a notebook Toshiba pracuje tak, jak od něj očekáváme. Počínající problémy s chlazením by měl umět identifikovat každý průměrný uživatel notebooku Toshiba.

Mezi nejčastější projevy vadného chlazení notebooků Toshiba patří

  • zvýšená hlučnost ventilátorů notebooku Toshiba, často doprovázená neobvyklými zvuky
  • pocit horkého notebooku Toshiba – notebook Toshiba znatelně hřeje na místech, kde byl dříve chladný
  • časté zamrzání notebooku Toshiba při práci, po němž je nutný restart notebooku Toshiba
  • samovolné vypínání notebooku Toshiba, zhasínání displeje, časté zastavování pevného disku

Odhalíte-li jakýkoli z těchto projevů, s velkou pravděpodobností bude potřeba ventilátor či větrák vyměnit za nový náhradní díl Toshiba. Zároveň nezapomínejte vnitřek notebooku Toshiba, průduchy, větráky a ventilátory pravidelně čistit od nasátého prachu a dalších nečistot. Doporučuje se alespoň jednou za měsíc průduchy ventilátorů (při nerozebraném notebooku Toshiba) vyčistit vysavačem s úzkou hubicí.

Prodáváme ventilátory, větráky a chladiče pro tyto notebooky Toshiba

Ventilátory a chladiče jako náhradní díly pro notebooky Toshiba ostatních modelových řad nejsme schopní dodat.

Ventilátory a chladiče odborně vymění servis notebooků Toshiba

Nejste odborníkem na servis notebooků Toshiba a obáváte se, že byste mohli při výměně ventilátoru či chladiče Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly na notebooky včetně opravy notebooků Toshiba naším technikem. Objednat servis notebooku ToshibaObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš notebook servis Toshiba poskytne plnou záruku na montáž dílu.