Paměti RAMRAM moduly Sony – jsou elektronické součástky notebooků, jejichž funkcí je uchování operačních dat, s nimiž pracuje mikroprocesor, během provozního cyklu notebooku. RAM paměti patří mezi náhradní díly k notebookům Sony, jimiž lze notebook tzv. upgradovat, tj. vylepšit jeho užitné vlastnosti a výkon. Obecně platí, že s navýšením velikosti operační paměti zvýšíme výkon notebooku Sony. Náhradní díly na notebooky Sony v naší nabídce zahrnují i RAM paměti pro notebooky Sony.

Proč měnit RAM paměti v notebooku Sony

Důvody, proč vyměnit v notebooku Sony RAM paměti, mohou být dvojí.

  1. Potřeba navýšit výkon notebooku Sony a zvětšit pracovní prostor aplikacím
  2. Závada stávajících pamětí – oprava notebooku Sony

RAM paměti pro notebookyRAM moduly pamětí se stále vyvíjejí a výrobci přicházejí s novými typy a technologiemi pamětí RAM.

Na trhu je nepřeberné množství typů paměťových modulů, které se vzájemně liší mnoha parametry – paměťovou kapacitou, rychlostí, architekturou, typem a provedením.

Obecně platí zásada – notebook Sony lze vždy osadit pouze takovým typem pamětí, pro které je určena jeho základní deska.

Do notebooku Sony tedy nelze osadit paměti jiného typu, mnohdy ani jiného výrobce nebo výrobní série, než striktně určil výrobce notebooku Sony.

Při zakoupení RAM modulů se tedy rozhodně nevyplatí experimentovat. Osazení notebooku Sony jiným než výrobcem doporučeným typem pamětí, přestože do něj RAM modul mechanicky pasuje, může mít za následek nefunkčnost nebo nepředvídatelné chování notebooku Sony.

Před zakoupením RAM modulu tedy vždy sdělte prodejci typ Vašeho notebooku Sony a nejlépe i modelové označení – prodejce vyhledá v katalogu takový model pamětí, u něhož je zaručená kompatibilita s Vaším notebookem Sony.

Kdy je potřeba vyměnit RAM paměť v notebooku Sony

Závady pamětí RAM mají mnoho různých projevů. Identifikace vadného modulu RAM není snadná záležitost – většina projevů vadných pamětí se shoduje s projevy poškozené základní desky notebooku. Nemáme-li tedy k dispozici jiné ověřené komponenty, pak lze jen stěží identifikovat, zda je příčinou závady vadná RAM paměť nebo mainboard.

Mezi nejčastější projevy vadných pamětí RAM notebooků Sony patří

  • Notebook je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
  • Notebook lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
  • Notebook lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
  • Notebook najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
  • Notebook najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
  • Notebook zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
  • Na notebook nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Prodáváme moduly RAM pamětí na notebooky Sony všech typů

Paměti RAM pro notebooky

Prodáváme RAM paměťové moduly jako náhradní díly na notebooky také pro všechny ostatní typy notebooků Sony !!


Paměti a moduly RAM Vám ochotně vymění servis notebooků Sony

Nejste odborníkem na servis notebooků Sony a obáváte se, že byste mohli při výměně pamětí RAM Váš notebook Sony poškodit ?   Nevadí – náhradní díly na notebooky Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebooku SonyObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Sony poskytne plnou záruku na montáž dílu. Notebook servis Sony zajistí odvoz notebooku Sony k opravě z jakéhokoli místa v ČR a po opravě jej zase zpět doručí. Zpracování cenové nabídky opravy zpracuje náš servis notebooků zdarma a Vy se v klidu rozhodnete, zda chcete opravu notebooku Sony realizovat.