Vzhledem ke složitosti a vysoké integraci součástek na základní desce jsou právě mainboardy Sony  považovány za nejdražší náhradní díly na notebooky, které můžeme na notebooky pořídit. Je dobré vyhnout se nákupu starších základních desek Sony z bazarů a servisů notebooků – desky podléhají stárnutí a koupě staré základní desky je vždy sázkou do loterie. Základní desky notebooků Sony mohou mít spoustu nejrůznějších závad, z nichž jen malá část je zjevných. Je spíše jisté, že vadnou základní desku neodhalíte při prvním spuštění notebooku, ale spíše při několikatýdenním provozu notebooku a to už může být na odstoupení od koupě pozdě.

Jak poznáme, že je vadná základní deska – mainboard notebooku Sony

Základní desky notebooků Sony mohou vykazovat nepřeberné množství závad, jejichž vyjmenování by zabralo tisíce stran webu. Mnohé z těchto závad není snadné jednoznačně identifikovat, jiné závady bývají kombinované s poškozením dalších komponentů notebooku a často hrozí při výměně základní desky v notebooku Sony za novou, poškození i této nové základní desky – například při poruše power boardu , zdroje, akumulátoru anebo při nebo zkratu na kablících. Z výše uvedených důvodů je tedy žádoucí, aby diagnostiku, opravu nebo výměnu základní desky provedl vždy odborně zdatný a vybavený servis notebooků Sony. Amatér nebo domácí kutil by se do diagnostiky nebo opravy základní desky notebooku Sony, neměl nikdy pouštět.

Přesto je možné vyjmenovat několik nejčastějších projevů závad vadné základní desky notebooku Sony

 • Notebook Sony je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
 • Notebook Sony lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
 • Notebook Sony lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
 • Notebook Sony najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
 • Notebook Sony najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
 • Notebook Sony se při práci vypíná
 • Notebook Sony nenabíjí akumulátor nebo nefunguje z akumulátoru
 • Notebook Sony zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
 • Na notebook Sony nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Základní desky na notebooky Sony – prodej jen společně s opravou notebooku

Výměny a opravy mainboardů notebooků SonyExistují tisíce dalších možných závad notebooků Sony, jejichž příčinou je vadná základní deska. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku Sony a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný mainboard, vždy navštivte Sony notebook servis a nekupujte rovnou novou základní desku – není zaručeno, že výměnou základní desky notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku Sony.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme základní desky na notebooky Sony samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný maiboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku Sony prostřednictvím on-line objednávky opravy. Pozor si dejte na nabídky mainboardů k notebookům Sony v inzerátech. I když bude prodávající tvrdit, že nabízí na prodej novou základní desku, je málo pravděpodobné, že je deska skutečně nová. Žádný z tuzemských dovozců dílů pro notebooky Sony neprodává mainboardy jako samostatné náhradní díly na notebooky Sony ! Vždy jsou základní desky Sony měněny zásadně v rámci řádného servisu notebooku Sony.

Jak probíhá oprava notebooku Sony s podezřením na vadnou základní desku – mainboard

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook Sony k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook Sony a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku Sony, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku Sony – opravu základní desky nebo výměnu mainboardu Sony za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku Sony v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook Sony na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme opravy a výměny základních desek (servis mainboardů) těchto notebooků Sony

Provádíme také servis notebooků a servis mainboardů ostatních značek notebooků !!

základní desky k notebookům Sony

Neprodáváme základní desky samostatně jako náhradní díly na notebooky Sony – výměny mainboardů notebooků Sony zajišťujeme pouze v rámci servisních oprav provedených našimi techniky.