Baterie – akumulátory pro notebooky Sony jsou náhradní díly notebooků Sony, které obvykle ukončí svoji životnost jako první. Nejsou pokládány za součást notebooku v pravém slova smyslu – s ohledem na charakter jejich využívání a vlastnosti se správněji považují za spotřební materiál. Z tohoto důvodu je to jediný díl notebooku Sony, na který dává výrobce Sony notebooků jen omezenou záruku. Náhradní díly na notebooky Sony v naší nabídce zahrnují i baterie-akumulátory pro notebooky Sony.

Proč je na akumulátory na notebooky Sony Vaio omezená záruka

Baterie pro notebooky Sony (správněji akumulátory Sony) jsou ve své podstatě sady (jinými slovy baterie) chemických článků, v nichž chemickou reakcí dochází k postupné akumulaci elektrického náboje (při nabíjení notebooku Sony) a k jeho postupnému vybíjení (při používání notebooku v provozu na akumulátory). Velikost uchovatelného náboje se uvádí jako kapacita akumulátoru (obvykle v mAh) a ta je dána elektro-chemickými vlastnostmi akumulátorových článků.

Akumulátory a baterie pro notebooky SonyPro všechny druhy akumulátorů (NiCd, NiMH, LiION, LiPOL) platí, že při používání baterie dochází uvnitř akumulátorových článků k nevratným elektrochemickým procesům, které mají za následek vyčerpávání schopnosti materiálu jímat elektrický náboj a tedy i postupné ubývání kapacity akumulátorů. Tento jev nelze zastavit žádným výrobním zásahem ani novelizací Zákona o ochraně spotřebitele.

Proto je také na akumulátory pro notebooky Sony pohlíženo jako na spotřební materiál. Ačkoli jsou baterie zakoupeny společně s novým notebookem Sony jako jeho součást, nevztahuje se na ně dvouletá záruka a po jejich vyčerpání (tj. při poklesu kapacity akumulátorů na hodnotu, která již není pro spotřebitele akceptovatelná) musí majitel notebooku Sony zakoupit baterii novou, bez ohledu na to, zda je notebook ještě v záruční době. Také v našem eshopu dostane zákazník shodnou záruku 24 měsíců na každý akumulátor k notebooku Sony – z výše uvedených důvodů ale nelze vztahovat záruku na to, že po dobu dvou let nenastane postupný pokles kapacity, ale záruka je poskytována na funkčnost akumulátoru a jeho ostatní běžné vlastnosti.

Prodáváme baterie – akumulátory pro notebooky Sony Vaio všech typů

Baterie a akumulátory jako náhradní díly na notebooky Sony ostatních modelových řad neprodáváme.

Akumulátory a baterie pro notebooky Sony


Dlouhý život Vašemu akumulátoru i notebooku Sony přeje servis notebooků Sony ABAX servisní centrum.