Zdrojenapájecí adaptéryAC/DC adaptérynabíječky notebooků Packard Bell jsou samostatným elektrickým zařízením, jehož funkcí je napájet notebook Packard Bell požadovaným napájecím stejnosměrným napětím a požadovaným proudem. Jsou to kromě baterií jediné náhradní díly pro notebooky Packard Bell, u nichž není potřeba při jejich výměně nutná demontáž notebooku Packard Bell a znalosti z oboru elektrotechniky. Jejich záměna je možná pouze za shodný typ doporučený výrobcem notebooku Packard Bell. Náhradní díly na notebooky Packard Bell v naší nabídce zahrnují i zdroje a nabíječky na notebooky Packard Bell.

Proč napájecí zdroj – nabíječka k notebooku Packard Bell občas vyhoří

Napájecí adaptéry - zdroje pro notebookyNapájecí adaptér (zdroj) notebooku Packard Bell je výkonové elektrické zařízení, převádějící značný elektrický výkon na vstupu na značný elektrický výkon na výstupu. Převod z vyššího střídavého napětí na malé stejnosměrné napětí probíhá u dnešních spínaných zdrojů bez použití těžkých transformátorů tzv. pulsní metodou. Díky tomuto jevu se sice podařilo snížit hmotnost a rozměry dnešních zdrojů na minimum ve srovnání s dřívějšími transformátory, ovšem za cenu vysokého proudového namáhání polovodičových součástek uvnitř zdroje. Výkonovými tranzistory protékají proudy několika ampérů, což z nich činí výkonné tepelné zářiče. V malém prostoru napájecího adaptéru není pro velké chladiče místo, proto je elektronika zdroje neustále vystavena vysokým teplotám. To činí polovodičové prvky, ale i kondenzátory náchylné na vznik poruch. Relativně často pak dochází k vysychání elektrolytů kondenzátorů a následně k průrazům polovodičových součástek nefiltrovanými napěťovými špičkami. Výsledkem je pak vyhořelý napájecí adaptér, jehož oprava je znemožněna obvyklým nerozebíratelným provedením zdroje. Poškozený zdroj k notebooku Packard Bell je tedy potřeba vždy vyměnit za nový výrobcem doporučeného typu.

Jak poznáme, že je napájecí adaptér – zdroj notebooku Packard Bell vadný

Závady zdroje – nabíječky notebooku Packard Bell jsou zjevné na první pohled, ale i takové, které laik nemá šanci identifikovat. Mezi nejčastější projevy vadného zdroje notebooku Packard Bell patří

  • Notebook Packard Bell nelze s připojeným zdrojem zapnout – vůbec nenaběhne (je-li nabitá baterie, pak lze na akumulátor notebook zapnout)
  • Notebook Packard Bell nenabíjí prověřený akumulátor
  • Ze zdroje je slyšet pískání nebo silné vrčení
  • Zdroj se nadměrně přehřívá
  • Notebook Packard Bell lze na zdroj zapnout, ale při nabíhání dalších komponent (rozsvícení LCD, roztočení HDD) se vypne

Objevíte-li u Vašeho notebooku Packard Bell některou z výše vyjmenovaných závad, je pravděpodobné, že je poškozený napájecí adaptér. Proto neváhejte a pošlete Váš notebook Packard Bell na proměření napájecího adaptéru do notebook servisu.

Naše doporučení – buďte připravení na závadu napájecího zdroje notebooku Packard Bell

Vzhledem k tomu, že cena nového napájecího zdroje k notebooku není vysoká (obvykle kolem 1000 Kč), vyplatí se zakoupit jeden náhradní napájecí adaptér navíc, i když máte již jeden funkční. Při náhlé poruše napájecího zdroje budete mít ihned po ruce náhradu a neztratíte čas a peníze předáním notebooku Packard Bell k opravě do servisu. Jedna nabíječka navíc se uživateli určitě bude hodit – zvlášť když notebook Packard Bell často přenášíte mezi dvěma místy, můžete mít na každém pracovišti trvale nachystaný jeden napájecí adaptér a nemusíte jej s sebou stále balit a tahat.

Prodáváme napájecí adaptéry – zdroje na všechny typy notebooků Packard Bell

Zdroje pro notebooky Packard Bell

Napájecí adaptéry prodáváme  jako náhradní díly na notebooky také pro všechny ostatní typy notebooků Packard Bell !!

Zdroje a nabíječky odborně prověří a vymění servis notebooků Packard Bell

Nejste odborníkem na servis notebooků Packard Bell a obáváte se, že byste mohli při výměně zdroje – nabíječky Váš notebook Packard Bell poškodit ?   Nevadí – náhradní díly na notebooky Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebooku Packard BellObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Packard Bell poskytne plnou záruku na montáž dílu. Notebook servis Packard Bell zajistí odvoz notebooku Packard Bell k opravě z jakéhokoli místa v ČR a po opravě jej zase zpět doručí. Zpracování cenové nabídky opravy zpracuje náš servis notebooků zdarma a Vy se v klidu rozhodnete, zda chcete opravu notebooku Packard Bell realizovat.