Ventilátory-chladiče-větráky-coolery Packard BellVentilátory, větráky a další chladiče (coolery) jsou náhradní díly pro notebooky určené k chlazení a odvodu tepla od součástek, vydávajících tepelný výkon, a druhotně z celého prostoru notebooku směrem ven. Náhradní díly pro notebooky Packard Bell v naší nabídce zahrnují i ventilátory a chladiče na notebooky Packard Bell.

Ventilátory, větráky a chladiče pro notebooky Packard Bell musejí fungovat

ventilátory a chladiče pro notebooky Packard BellNotebooky Packard Bell jsou osazeny množstvím integrovaných obvodů, procesorů a jiných polovodičových prvků, které kromě elektronických funkcí generují odpadní teplo. Vzhledem k tomu, že jediný notebook Packard Bell obsahuje až několik desítek miliónů tranzistorů, je teplo vznikající v prostoru notebooku Packard Bell značné. Jelikož vysoká teplota zapříčiňuje špatnou funkci polovodičových součástek a je příčinou různých závad až po celkovou destrukci částí notebooku Packard Bell, je bezpodmínečně nutné zajistit nejen spolehlivou funkci všech ventilátorů a chladičů, ale musí být též zajištěn plynulý průtok chladicího média (vzduchu) vnitřním prostorem notebooku Packard Bell a kolem chlazených součástek.

Kdy je potřeba ventilátory a chladiče v notebooku Packard Bell vyměnit

Za normálního provozu se ventilátory a chladiče nijak neprojevují. Kromě teplého vzduchu, který ucítíme rukou u výstupních průduchů, neslyšíme obvykle žádný výraznější hluk a notebook Packard Bell pracuje tak, jak od něj očekáváme. Počínající problémy s chlazením by měl umět identifikovat každý průměrný uživatel notebooku Packard Bell.

Mezi nejčastější projevy vadného chlazení notebooků Packard Bell patří

  • zvýšená hlučnost ventilátorů notebooku Packard Bell, často doprovázená neobvyklými zvuky
  • pocit horkého notebooku Packard Bell – notebook Packard Bell znatelně hřeje na místech, kde byl dříve chladný
  • časté zamrzání notebooku Packard Bell při práci, po němž je nutný restart notebooku Packard Bell
  • samovolné vypínání notebooku Packard Bell, zhasínání displeje, časté zastavování pevného disku

Odhalíte-li jakýkoli z těchto projevů, s velkou pravděpodobností bude potřeba ventilátor či větrák vyměnit za nový náhradní díl Packard Bell. Zároveň nezapomínejte vnitřek notebooku Packard Bell, průduchy, větráky a ventilátory pravidelně čistit od nasátého prachu a dalších nečistot. Doporučuje se alespoň jednou za měsíc průduchy ventilátorů (při nerozebraném notebooku Packard Bell) vyčistit vysavačem s úzkou hubicí.

Prodáváme ventilátory, větráky a chladiče pro notebooky Packard Bell

Ventilátory a chladiče jako náhradní díly pro notebooky Packard Bell ostatních modelových řad nedodáváme.

Ventilátory a chladiče odborně vymění servis notebooků Packard Bell

Nejste odborníkem na servis notebooků Packard Bell a obáváte se, že byste mohli při výměně ventilátoru či chladiče Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly na notebooky včetně opravy notebooků Packard Bell naším technikem. Objednat servis notebooku Packard BellObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš notebook servis poskytne plnou záruku na montáž dílu.