Baterie – akumulátory pro notebooky Packard Bell jsou náhradní díly do notebooků Packard Bell, které obvykle ukončí svoji životnost jako první. Nejsou pokládány za součást notebooku v pravém slova smyslu – s ohledem na charakter jejich využívání a vlastnosti se správněji považují za spotřební materiál. Z tohoto důvodu je to jediný díl notebooku Packard Bell, na který dává výrobce Packard Bell notebooků jen omezenou záruku. Náhradní díly na notebooky Packard Bell v naší nabídce zahrnují i baterie-akumulátory pro notebooky Packard Bell.

Proč je na akumulátory na notebooky Packard Bell omezená záruka

Baterie pro notebooky Packard Bell (správněji akumulátory Packard Bell) jsou ve své podstatě sady (jinými slovy baterie) chemických článků, v nichž chemickou reakcí dochází k postupné akumulaci elektrického náboje (při nabíjení notebooku Packard Bell) a k jeho postupnému vybíjení (při používání notebooku v provozu na akumulátory). Velikost uchovatelného náboje se uvádí jako kapacita akumulátoru (obvykle v mAh) a ta je dána elektro-chemickými vlastnostmi akumulátorových článků.

Akumulátory pro notebookyPro všechny druhy akumulátorů (NiCd, NiMH, LiION, LiPOL) platí, že při používání baterie dochází uvnitř akumulátorových článků k nevratným elektrochemickým procesům, které mají za následek vyčerpávání schopnosti materiálu jímat elektrický náboj a tedy i postupné ubývání kapacity akumulátorů. Tento jev nelze zastavit žádným výrobním zásahem ani novelizací Zákona o ochraně spotřebitele.

Proto je také na akumulátory pro notebooky Packard Bell pohlíženo jako na spotřební materiál. Ačkoli jsou baterie zakoupeny společně s novým notebookem Packard Bell jako jeho součást, nevztahuje se na ně dvouletá záruka a po jejich vyčerpání (tj. při poklesu kapacity akumulátorů na hodnotu, která již není pro spotřebitele akceptovatelná) musí majitel notebooku Packard Bell zakoupit baterii novou, bez ohledu na to, zda je notebook ještě v záruční době. Také v našem eshopu dostane zákazník shodnou záruku 24 měsíců na každý akumulátor k notebooku Packard Bell – z výše uvedených důvodů ale nelze vztahovat záruku na to, že po dobu dvou let nenastane postupný pokles kapacity, ale záruka je poskytována na funkčnost akumulátoru a jeho ostatní běžné vlastnosti.

Prodáváme baterie – akumulátory pro notebooky Packard Bell

Baterie a akumulátory jako náhradní díly na notebooky Packard Bell ostatních modelových řad neprodáváme.


Dlouhý život Vašemu akumulátoru i notebooku Packard Bell přeje servis notebooků Packard Bell ABAX servisní centrum.