Tato novinka od Hewllet Packard se pyšní dotykovým 11,6´´ displejem na otočném kloubu, díky kterému je spojena s klávesnicí. I přes malé rozměry se však nemůže označovat jako ultrabook, neboť nesplňuje některé parametry.

Hmotností nepřesahuje hranici 1,40 kg, pro uživatele tak tato novinka disponuje příjemnou hmotností. Vnitřnosti jsou kovové, potažené krásně stříbřitým plastem. Vzhledově tak může připomínat MacBooky. Díky otočnému kloubu můžete tento notebook zavřít, nebo displej otočit o 180° a vytvořit tak z něj klasický tablet. Celý dotykový displej je pak pokrytý Gorilla Glass 2, je tak odolný proti škrábancům a odřeninám.

Uvnitř HP EliteBook Revolve 810 tepe procesor od Intelu přesněji Intel Core i5 se dvěma jádry o frekvenci 1,9 GHz. Operační paměť má nádherných 8 GB, složená je ze dvou 4 GB DDR3 pamětí. Jako uložiště pro vaše soubory, dokumenty, fotografie a vide bude sloužit harddisk s celkovou kapacitou 256 GB. Grafická karta je integrovaná, jedná se o Intel HD Graphics 4000.

Celkově na notebooku najdeme jen dva USB 3.0 sloty. Pro zapojení případného externího harddisku či USB flash disku je USB portů opravdu málo. Vzhledem k ceně kolem 40 000 korun by to portů chtělo určitě více. Kromě USB portů pak na notebooku najdete i slot pro SD kartu. Co už je dlouhou dobou doménou HP, jsou klávesnice. Ty jsou zpravidla zpracované od kraje ke kraji, mezery mezi klávesami nejsou bůhví jak velké, navíc jsou často příjemné na dotek a s hlukem to také není nijak zlé. Jinak tomu samozřejmě není ani u této novinky. Klávesnice je trošku zapuštěna do těla notebooku, což ale ničemu nevadí.

Notebook je běžně dodávaný s operačním systémem Windows 8 s architekturou x64 bit. Hewllet Packard rozhodně s tímto modelem dokázal, že stále umí dělat pěkné a kvalitní notebooky a co se musí vyzdvihnout, tak pevná konstrukce celého zařízení, včetně kloubu pro uchycení displeje. Výkonnostně na tom také není nejhůř, i když za cenu kolem 40 000 korun nepřichází špatný výkon v potaz. Zda-li je cena příliš nadsazená nebo odpovídající výkonu, už musí posoudit každý sám.

Tip pro vás: Jsou notebooky od výrobce HP vaší oblíbenou značkou a chcete je mít vždy v plné kondici? Tak neopomínejte na pravidelnou údržbu notebooku jako je čištění větráku, projíždění antivirem, defragmentace a další. Pokud na tyto údržby nemáte čas či nevíte jak na to, můžete vyzkoušet náš odborný servis notebooků HP.