Vzhledem ke složitosti a vysoké integraci součástek na základní desce jsou právě mainboardy MSI  považovány za nejdražší náhradní díly na notebooky, které můžeme na notebooky pořídit. Je dobré vyhnout se nákupu starších základních desek MSI z bazarů a servisů notebooků – desky podléhají stárnutí a koupě staré základní desky je vždy sázkou do loterie. Základní desky notebooků MSI mohou mít spoustu nejrůznějších závad, z nichž jen malá část je zjevných. Je spíše jisté, že vadnou základní desku neodhalíte při prvním spuštění notebooku, ale spíše při několikatýdenním provozu notebooku a to už může být na odstoupení od koupě pozdě.

Jak poznáme, že je vadná základní deska – mainboard notebooku MSI

Základní desky notebooků MSI mohou vykazovat nepřeberné množství závad, jejichž vyjmenování by zabralo tisíce stran webu. Mnohé z těchto závad není snadné jednoznačně identifikovat, jiné závady bývají kombinované s poškozením dalších komponentů notebooku a často hrozí při výměně základní desky v notebooku MSI za novou, poškození i této nové základní desky – například při poruše power boardu , zdroje, akumulátoru anebo při nebo zkratu na kablících. Z výše uvedených důvodů je tedy žádoucí, aby diagnostiku, opravu nebo výměnu základní desky provedl vždy odborně zdatný a vybavený servis notebooků MSI. Amatér nebo domácí kutil by se do diagnostiky nebo opravy základní desky notebooku MSI, neměl nikdy pouštět.

Přesto je možné vyjmenovat několik nejčastějších projevů závad vadné základní desky notebooku MSI

 • Notebook MSI je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
 • Notebook MSI lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
 • Notebook MSI lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
 • Notebook MSI najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
 • Notebook MSI najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
 • Notebook MSI se při práci vypíná
 • Notebook MSI nenabíjí akumulátor nebo nefunguje z akumulátoru
 • Notebook MSI zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
 • Na notebook MSI nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Základní desky na notebooky MSI – prodej jen společně s opravou notebooku

Výměny a opravy mainboardů notebooků MSIExistují tisíce dalších možných závad notebooků MSI, jejichž příčinou je vadná základní deska. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku MSI a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný mainboard, vždy navštivte MSI notebook servis a nekupujte rovnou novou základní desku – není zaručeno, že výměnou základní desky notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku MSI.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme základní desky na notebooky MSI samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný maiboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku MSI prostřednictvím on-line objednávky opravy. Pozor si dejte na nabídky mainboardů k notebookům MSI v inzerátech. I když bude prodávající tvrdit, že nabízí na prodej novou základní desku, je málo pravděpodobné, že je deska skutečně nová. Žádný z tuzemských dovozců dílů pro notebooky MSI neprodává mainboardy jako samostatné náhradní díly na notebooky MSI ! Vždy jsou základní desky MSI měněny zásadně v rámci řádného servisu notebooku MSI.

Jak probíhá oprava notebooku MSI s podezřením na vadnou základní desku – mainboard

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook MSI k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook MSI a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku MSI, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku MSI – opravu základní desky nebo výměnu mainboardu MSI za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku MSI v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook MSI na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme opravy a výměny základních desek (servis mainboardů) těchto notebooků MSI

Provádíme také servis notebooků a servis mainboardů ostatních značek notebooků !!

základní desky k notebookům MSI

Neprodáváme základní desky samostatně jako náhradní díly na notebooky MSI – výměny mainboardů notebooků MSI zajišťujeme pouze v rámci servisních oprav provedených našimi techniky.