DisplejeLCD panelyLCD obrazovkyLCD monitory jsou základním výstupním zařízením každého notebooku MSI. Slouží k zobrazování výstupních informací z aplikací a ke komunikaci s uživatelem notebooku. Tyto komponenty jsou zároveň společně se základní deskou nejdražší náhradní díly pro notebooky. Přesto se u nás výměna displeje obvykle vyplatí, především díky přímému dovozu LCD panelů od jejich výrobců do České republiky. Náhradní díly pro notebooky MSI v naší nabídce zahrnují i LCD panely a displeje na notebooky MSI.

LCD panely – displeje jsou nejvíce ohroženou částí notebooků MSI

LCD panely - displeje pro notebookyLCD panel notebooku MSI, neboli jeho displej, je velice křehkou součástkou, kterou navíc lze jen velmi těžko chránit před nechtěným poškozením. Kvůli čitelnosti jsou displeje vyrobeny se skleněnou čelní deskou. Přestože je tato skleněná deska potažená polarizační a pak i ochrannou fólií proti poškrábání, jakýkoli prudší náraz do LCD panelu, případně pád notebooku MSI, mívá často za následek prasklý, a tedy zničený displej. Proto je potřeba zacházet s notebookem s maximální opatrností, přenášet jej zásadně v polstrované brašně a nepokládat na něj například při převozu autem další předměty.

Kromě nárazů s následkem prasklin ohrožují displeje také závady základní desky, power boardů, desek invertorů, prasklé panty i ochranné plasty a poškozené přívodní kabely. Vždy je potřeba dodržovat zásadu – při vzniku jakékoli závady notebooku MSI tuto závadu ihned odstranit, případně notebook  MSI svěřit do odborné opravny notebooků.

Jak poznáme vadný LCD panel – display notebooku MSI

Kromě zjevných závad LCD panelů, jako jsou praskliny a oděrky displeje, existuje více dalších závad displejů. Nejčastější závady displejů notebooků MSI jsou tyto

  • Trvale tmavé nebo trvale světlé pixely – svítící nebo nesvítící body – vadné pixely displeje notebooku MSI
  • Pruhy na displeji notebooku MSI – vadná elektronika displeje, kabely nebo videoobvod
  • Nesvítící displej notebooku MSI – texty a objekty lze jen stěží rozeznat – vadná podsvitová trubice, kabely nebo invertor
  • Problikávající displej notebooku MSI – vadná podsvitová trubice, kabely, videoobvod nebo invertor
  • Nesmyslné zobrazené objekty – vada displeje notebooku MSI, kabelů nebo videoobvodu
  • Nerovnoměrný jas – vadná podsvitová trubice displeje notebooku MSI nebo LED diody, případně invertor
  • Zcela mrtvý, nic nezobrazující displej notebooku MSI – vadný LCD panel, videoobvod nebo kabeláž

Vykazuje-li Váš notebook MSI některou z výše vyjmenovaných závad, pak se buďto může jednat o závadu LCD panelu, power boardu, základní desky nebo o vadný invertor podsvitu LCD. Nezapomínejte, že jednoznačnou diagnostiku vadného LCD panelu není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků MSI.

Prodáváme LCD panely – displeje pro notebooky MSI těchto značek

Jsme schopní dodat LCD panely, displeje a monitory také pro ostatní typy notebooků !!

LCD panely-displeje pro notebooky

LCD panel – displej – display Vám odborně vymění servis notebooků MSI

Nejste odborníkem na servis notebook MSI a obáváte se, že byste mohli při výměně LCD panelu či celého displeje Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly  na notebooky MSI včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků MSI poskytne plnou záruku na montáž dílu.