Pevné disky (HDD – hard disky – harddisky) jsou náhradní díly pro notebooky MSI, které slouží pro zápis, uchování, přepis a čtení dat. Obvykle jsou uloženy v těle notebooku nevyjímatelně, u některých typů notebooků je lze vyjmout v šuplíčku a vyměnit za jiný kus bez nutnosti demontáže notebooku. Typem pevného disku je určena kapacita datového úložiště v notebooku.

Proč pevné disky HDD v notebooku MSI často odcházejí

Pevné disky HDD – harddisky jsou zařízení, v nichž se vysokou rychlostí otáčí několik ploten s uloženými daty. Nad plotnami plují (na velmi tenkém vzduchovém polštáři) čtecí hlavy pevného disku, navíc hlavy vykonávají rychlý kmitavý pohyb při čtení dat. Celé zařízení je takto velmi náchylné na vznik závad. Pevný disk má dále desku elektroniky s integrovaným mikropočítačem, který celý systém HDD řídí.

pevné disky HDD pro notebookyKteré závady mohou vykazovat pevné disky HDD

 • Samovolná ztráta dat z jednotlivých paměťových buněk diskových ploten
 • Mechanické poškození hlaviček pevného disku při setkání s datovou plotnou
 • Ztráta dat vyvolaná vnějším magnetickým polem
 • Závada elektroniky pevného disku
 • Závada motorku nebo ložisek pevného disku
 • Závada lineárních motorků pro vystavování hlav

Jak se poškozený pevný disk HDD projevuje

 • Notebook nenačte operační systém po zapnutí tlačítkem Power
 • Notebook během práce hlásí časté chyby bez zjevné příčiny
 • Zatuhávání operačního systému a aplikací při práci s notebookem
 • Výskyt a přibývání poškozených souborů
 • Podivné zvuky vycházející z notebooku – vrčení, drnčení, pískání apod.

Když je výměna HDD nevyhnutelná a jak se jí bránit

Vykazuje-li Váš notebook MSI některou z výše uvedených závad, pak data ihned zálohujte na vnější paměťové médium a proveďte výměnu HDD pevného disku. Po výměně harddisku je samozřejmě nutné obnovit operační systém, veškeré aplikace i jejich data, což může být záležitost i několika hodin či dní. Proto je vždy důležité provádět pravidelnou zálohu důležitých dat na datové úložiště mimo vlastní notebook.

Prodáváme pevné disky HDD pro notebooky MSI těchto značek

Prodáváme harddisky jako náhradní díly pro notebooky také k dalším typům notebooků MSI.

Ztratili jste Vaše data ? Nabízíme službu záchrana a obnova dat

Vaše data jsou to nejcennější, co se ve Vašem notebooku nachází. Přestože cena nového notebooku není zanedbatelná, vždy lze v nejhorším případě provést servis notebooku MSI, notebook opravit anebo zakoupit notebook nový. Vaše data ale nikde nekoupíte – je potřeba je pravidelně zálohovat.

Když už přesto dojde k tomu, že nastane závada pevného disku a data na disku uložená nemáte nikde zálohovaná, netrácejte hlavu. Náš servis notebooků nabízí hojně využívanou službu záchrana dat. Při splnění několika základních podmínek, z nichž hlavní je NEPOKOUŠET SE O OBNOVU DAT SVÉPOMOCÍ, je šance na záchranu dat z poškozeného disku poměrně vysoká. Obnova dat amatérskými metodami naproti tomu nejenže málokdy vede k očekávanému výsledku, ale její následky velmi často zcela znemožní provedení úspěšné záchrany dat profesionálům.

O tom, co musíte udělat, chcete-li Váš HDD poslat na odbornou záchranu dat, naleznete podrobný návod na stránce záchrana a obnova dat.

Pevné disky HDD pro notebooky

Pevný disk HDD Vám odborně vymění servis notebooků MSI

Nejste odborníkem na servis notebooků MSI a obáváte se, že byste mohli při výměně pevného disku HDD Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků MSI poskytne plnou záruku na montáž dílu.