Optické mechaniky pro notebooky MSI, mezi které patří mechaniky DVD, DVD-RW, DVD-RAM, novější BlueRay disky nebo starší CD-ROM a CD-RW, jsou náhradní díly pro notebooky, které slouží k přístupu ke čtení dat z datových nosičů, případně k ukládání dat na datové nosiče – optické disky. Náhradní díly pro notebooky MSI v naší nabídce zahrnují i optické mechaniky pro notebooky MSI.

Proč se optické mechaniky DVD-RW , BlueRay a CD-ROM často kazí

Optické mechaniky pro notebookyOptické mechaniky pro notebooky MSI jsou zařízeními, která obsahují vysoce namáhané mechanické díly. Optická mechanika roztáčí optický disk do vysokých otáček, působí na ni gyroskopický efekt roztočeného datového média, odstředivé síly a další vlivy jako je prach, vysoká teplota, vlhkost. Dále se v optické mechanice nachází servomotorem posunovaný vozíček s polovodičovým laserem. Přesnost a rychlost pohybu vozíčku zásadně ovlivňuje rychlost a spolehlivost čtení dat z disku. Kromě toho vlastní laser při čtení a zvláště pak při vypalování dat vyvíjí vysokou teplotu několika stovek stupňů Celsia. Toto vše se pohybuje, hřeje a pracuje v prostoru jen několik centimetrů krychlových, který není možné utěsnit proti vnikání prachu ani účinně chladit.

Proto následkem současného působení tolika negativních vlivů dochází u optické mechaniky poměrně brzy k jejímu opotřebení. Výměna optické mechaniky obvykle potká nejméně jednou za život téměř každý notebook MSI.

Kdy je potřeba vyměnit v notebooku MSI optickou mechaniku ?

Poškození či opotřebení optické mechaniky obvykle rozpozná většina uživatelů notebooků MSI. Mezi nejčastější projevy vadné optické jednotky patří

  • Neschopnost čtení jinde čitelných disků
  • Těžké a zdlouhavé čtení dat z disků
  • Neustálé slyšitelné změny rychlosti otáček optické jednotky
  • Chyby v přečtených souborech
  • Chyby při vypalování dat
  • Trhání a zastavování filmů či hudby při jejich přehrávání
  • Rozpad datového média v mechanice
  • Vadný zámek optické mechaniky – šuplík nelze vysunout nebo zasunout

Prodáváme optické mechaniky pro notebooky MSI

Prodáváme optické mechaniky jako náhradní díly pro notebooky také do dalších sérií notebooků MSI.

Optické mechaniky pro notebooky

Optické mechaniky DVD-RW Vám odborně vymění servis notebooků MSI

Nejste odborníkem na servis notebooků MSI a obáváte se, že byste mohli při výměně optické mechaniky Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly na notebooky MSI včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku MSI do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků MSI poskytne plnou záruku na montáž dílu.