Paměti RAMRAM moduly Lenovo – jsou elektronické součástky notebooků, jejichž funkcí je uchování operačních dat, s nimiž pracuje mikroprocesor, během provozního cyklu notebooku. RAM paměti patří mezi náhradní díly k notebookům Lenovo, jimiž lze notebook tzv. upgradovat, tj. vylepšit jeho užitné vlastnosti a výkon. Obecně platí, že s navýšením velikosti operační paměti zvýšíme výkon notebooku Lenovo. Náhradní díly na notebooky Lenovo v naší nabídce zahrnují i RAM paměti pro notebooky Lenovo.

Proč měnit RAM paměti v notebooku Lenovo

Důvody, proč vyměnit v notebooku Lenovo RAM paměti, mohou být dvojí.

  1. Potřeba navýšit výkon notebooku Lenovo a zvětšit pracovní prostor aplikacím
  2. Závada stávajících pamětí – oprava notebooku Lenovo

RAM paměti pro notebookyRAM moduly pamětí se stále vyvíjejí a výrobci přicházejí s novými typy a technologiemi pamětí RAM.

Na trhu je nepřeberné množství typů paměťových modulů, které se vzájemně liší mnoha parametry – paměťovou kapacitou, rychlostí, architekturou, typem a provedením.

Obecně platí zásada – notebook Lenovo lze vždy osadit pouze takovým typem pamětí, pro které je určena jeho základní deska.

Do notebooku Lenovo tedy nelze osadit paměti jiného typu, mnohdy ani jiného výrobce nebo výrobní série, než striktně určil výrobce notebooku Lenovo.

Při zakoupení RAM modulů se tedy rozhodně nevyplatí experimentovat. Osazení notebooku Lenovo jiným než výrobcem doporučeným typem pamětí, přestože do něj RAM modul mechanicky pasuje, může mít za následek nefunkčnost nebo nepředvídatelné chování notebooku Lenovo.

Před zakoupením RAM modulu tedy vždy sdělte prodejci typ Vašeho notebooku Lenovo a nejlépe i modelové označení – prodejce vyhledá v katalogu takový model pamětí, u něhož je zaručená kompatibilita s Vaším notebookem Lenovo.

Kdy je potřeba vyměnit RAM paměť v notebooku Lenovo

Závady pamětí RAM mají mnoho různých projevů. Identifikace vadného modulu RAM není snadná záležitost – většina projevů vadných pamětí se shoduje s projevy poškozené základní desky notebooku. Nemáme-li tedy k dispozici jiné ověřené komponenty, pak lze jen stěží identifikovat, zda je příčinou závady vadná RAM paměť nebo mainboard.

Mezi nejčastější projevy vadných pamětí RAM notebooků Lenovo patří

  • Notebook je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
  • Notebook lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
  • Notebook lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
  • Notebook najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
  • Notebook najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
  • Notebook zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
  • Na notebook nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Prodáváme moduly RAM pamětí na notebooky Lenovo všech typů

Paměti RAM pro notebooky

Prodáváme RAM paměťové moduly jako náhradní díly na notebooky také pro všechny ostatní typy notebooků Lenovo !!


Paměti a moduly RAM Vám ochotně vymění servis notebooků Lenovo

Nejste odborníkem na servis notebooků Lenovo a obáváte se, že byste mohli při výměně pamětí RAM Váš notebook Lenovo poškodit ?   Nevadí – náhradní díly na notebooky Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebooku LenovoObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Lenovo poskytne plnou záruku na montáž dílu. Notebook servis Lenovo zajistí odvoz notebooku Lenovo k opravě z jakéhokoli místa v ČR a po opravě jej zase zpět doručí. Zpracování cenové nabídky opravy zpracuje náš servis notebooků zdarma a Vy se v klidu rozhodnete, zda chcete opravu notebooku Lenovo realizovat.