Vzhledem ke složitosti a vysoké integraci součástek na základní desce jsou právě mainboardy Lenovo  považovány za nejdražší náhradní díly na notebooky, které můžeme na notebooky pořídit. Je dobré vyhnout se nákupu starších základních desek Lenovo z bazarů a servisů notebooků – desky podléhají stárnutí a koupě staré základní desky je vždy sázkou do loterie. Základní desky notebooků Lenovo mohou mít spoustu nejrůznějších závad, z nichž jen malá část je zjevných. Je spíše jisté, že vadnou základní desku neodhalíte při prvním spuštění notebooku, ale spíše při několikatýdenním provozu notebooku a to už může být na odstoupení od koupě pozdě.

Jak poznáme, že je vadná základní deska – mainboard notebooku Lenovo

Základní desky notebooků Lenovo mohou vykazovat nepřeberné množství závad, jejichž vyjmenování by zabralo tisíce stran webu. Mnohé z těchto závad není snadné jednoznačně identifikovat, jiné závady bývají kombinované s poškozením dalších komponentů notebooku a často hrozí při výměně základní desky v notebooku Lenovo za novou, poškození i této nové základní desky – například při poruše power boardu , zdroje, akumulátoru anebo při nebo zkratu na kablících. Z výše uvedených důvodů je tedy žádoucí, aby diagnostiku, opravu nebo výměnu základní desky provedl vždy odborně zdatný a vybavený servis notebooků Lenovo. Amatér nebo domácí kutil by se do diagnostiky nebo opravy základní desky notebooku Lenovo, neměl nikdy pouštět.

Přesto je možné vyjmenovat několik nejčastějších projevů závad vadné základní desky notebooku Lenovo

 • Notebook Lenovo je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
 • Notebook Lenovo lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
 • Notebook Lenovo lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
 • Notebook Lenovo najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
 • Notebook Lenovo najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
 • Notebook Lenovo se při práci vypíná
 • Notebook Lenovo nenabíjí akumulátor nebo nefunguje z akumulátoru
 • Notebook Lenovo zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
 • Na notebook Lenovo nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Základní desky na notebooky Lenovo – prodej jen společně s opravou notebooku

Výměny a opravy mainboardů notebooků LenovoExistují tisíce dalších možných závad notebooků Lenovo, jejichž příčinou je vadná základní deska. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku Lenovo a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný mainboard, vždy navštivte Lenovo notebook servis a nekupujte rovnou novou základní desku – není zaručeno, že výměnou základní desky notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku Lenovo.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme základní desky na notebooky Lenovo samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný maiboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku Lenovo prostřednictvím on-line objednávky opravy. Pozor si dejte na nabídky mainboardů k notebookům Lenovo v inzerátech. I když bude prodávající tvrdit, že nabízí na prodej novou základní desku, je málo pravděpodobné, že je deska skutečně nová. Žádný z tuzemských dovozců dílů pro notebooky Lenovo neprodává mainboardy jako samostatné náhradní díly na notebooky Lenovo ! Vždy jsou základní desky Lenovo měněny zásadně v rámci řádného servisu notebooku Lenovo.

Jak probíhá oprava notebooku Lenovo s podezřením na vadnou základní desku – mainboard

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook Lenovo k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook Lenovo a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku Lenovo, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku Lenovo – opravu základní desky nebo výměnu mainboardu Lenovo za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku Lenovo v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook Lenovo na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme opravy a výměny základních desek (servis mainboardů) těchto notebooků Lenovo

Provádíme také servis notebooků a servis mainboardů ostatních značek notebooků !!

základní desky k notebookům Lenovo

Neprodáváme základní desky samostatně jako náhradní díly na notebooky Lenovo – výměny mainboardů notebooků Lenovo zajišťujeme pouze v rámci servisních oprav provedených našimi techniky.