Invertory – invertery – DC/AC měniče LCD panelů jsou náhradní díly pro notebookyLenovo, které zajišťují výrobu vysokého napětí pro napájení podsvitových trubic LCD displejů notebooků. U notebooků s LCD displeji podsvícenými LED diodami se nevyskytují. Náhradní díly pro notebooky Lenovo v naší nabídce zahrnují invertory na notebooky Lenovo.

Proč se invertor – inverter board v notebooku Lenovo občas pokazí

Invertory - invertery - měniče na notebooky LenovoInvertor (inverter board) je díl notebooku Lenovo sloužící jako napěťový DC/AC měnič – vyrábí ze stejnosměrného napájecího napětí dodávaného zdrojem střídavé napětí o velikosti cca 1000 – 3000 V. To je potřebné k nastartování a svícení plynu v zářivkové trubici, které se používají k podsvícení plochy LCD displejů v noteboocích. Jako každý měnič obsahuje i invertor výkonové polovodičové prvky, které jsou náchylné na průraz či tepelnou destrukci. Zvláště staré vysvícené podsvitové trubice nacházející se ve starších noteboocích namáhají nadměrně invertor a vedou často k jeho poškození.

Moderních notebooků Lenovo s LED podsvícením se uvedené problémy netýkají – LED diody nepotřebují pro svůj provoz vysoké napětí a tedy nemají zabudovaný invertor.

Kdy je potřeba invertor – inverter v notebooku Lenovo vyměnit

Závady invertorů se projevují obvykle zcela zřetelně ztrátou kvality zobrazování LCD panelu – displeje notebooku Lenovo. Mezi nejčastější projevy vadného inverteru patří

  • Displej je tmavý – text a obrázky lze jen stěží rozeznat
  • Displej je čitelný, ale jeho jas je slabý
  • Nerovnoměrný jas displeje v rozích a uprostřed
  • Problikávající displej – proměnlivý jas displeje
  • Pískání slyšitelné z oblasti notebooku

Vykazuje-li Váš notebook Lenovo některou z výše vyjmenovaných závad, pak se buďto může jednat o závadu LCD panelu, power boardu nebo o vadný invertor podsvitu LCD. Nezapomínejte, že jednoznačnou diagnostiku vadného invertoru není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků Lenovo.

Bohužel, mnoho napěťových měničů a invertorů bývá integrovanou součástí základní desky notebooků a jejich výměnu tedy nelze provést jinak než výměnou celé základní desky.

Prodáváme invertory a podsvitové meniče pro tyto notebooky Lenovo

Invertory jako náhradní díly pro notebooky Lenovo jiných modelových řad nejsme schopní dodat.

Invertory pro notebooky

Podsvitový měnič – inverter board Vám odborně vymění servis notebooků Lenovo

Nejste odborníkem na servis notebooků Lenovo a obáváte se, že byste mohli při výměně inverter boardu či podsvitového měniče Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Lenovo poskytne plnou záruku na montáž dílu.