Zdrojenapájecí adaptéryAC/DC adaptérynabíječky notebooků HP jsou samostatným elektrickým zařízením, jehož funkcí je napájet notebook HP požadovaným napájecím stejnosměrným napětím a požadovaným proudem. Jsou to kromě baterií jediné náhradní díly pro notebooky HP, u nichž není potřeba při jejich výměně nutná demontáž notebooku HP a znalosti z oboru elektrotechniky. Jejich záměna je možná pouze za shodný typ doporučený výrobcem notebooku HP. Náhradní díly na notebooky HP v naší nabídce zahrnují i zdroje a nabíječky na notebooky HP.

Proč napájecí zdroj – nabíječka k notebooku HP občas vyhoří

Napájecí adaptéry - zdroje pro notebookyNapájecí adaptér (zdroj) notebooku HP je výkonové elektrické zařízení, převádějící značný elektrický výkon na vstupu na značný elektrický výkon na výstupu. Převod z vyššího střídavého napětí na malé stejnosměrné napětí probíhá u dnešních spínaných zdrojů bez použití těžkých transformátorů tzv. pulsní metodou. Díky tomuto jevu se sice podařilo snížit hmotnost a rozměry dnešních zdrojů na minimum ve srovnání s dřívějšími transformátory, ovšem za cenu vysokého proudového namáhání polovodičových součástek uvnitř zdroje. Výkonovými tranzistory protékají proudy několika ampérů, což z nich činí výkonné tepelné zářiče. V malém prostoru napájecího adaptéru není pro velké chladiče místo, proto je elektronika zdroje neustále vystavena vysokým teplotám. To činí polovodičové prvky, ale i kondenzátory náchylné na vznik poruch. Relativně často pak dochází k vysychání elektrolytů kondenzátorů a následně k průrazům polovodičových součástek nefiltrovanými napěťovými špičkami. Výsledkem je pak vyhořelý napájecí adaptér, jehož oprava je znemožněna obvyklým nerozebíratelným provedením zdroje. Poškozený zdroj k notebooku HP je tedy potřeba vždy vyměnit za nový výrobcem doporučeného typu.

Jak poznáme, že je napájecí adaptér – zdroj notebooku HP vadný

Závady zdroje – nabíječky notebooku HP jsou zjevné na první pohled, ale i takové, které laik nemá šanci identifikovat. Mezi nejčastější projevy vadného zdroje notebooku HP patří

  • Notebook HP nelze s připojeným zdrojem zapnout – vůbec nenaběhne (je-li nabitá baterie, pak lze na akumulátor notebook zapnout)
  • Notebook HP nenabíjí prověřený akumulátor
  • Ze zdroje je slyšet pískání nebo silné vrčení
  • Zdroj se nadměrně přehřívá
  • Notebook HP lze na zdroj zapnout, ale při nabíhání dalších komponent (rozsvícení LCD, roztočení HDD) se vypne

Objevíte-li u Vašeho notebooku HP některou z výše vyjmenovaných závad, je pravděpodobné, že je poškozený napájecí adaptér. Proto neváhejte a pošlete Váš notebook HP na proměření napájecího adaptéru do notebook servisu.

Naše doporučení – buďte připravení na závadu napájecího zdroje notebooku HP

Vzhledem k tomu, že cena nového napájecího zdroje k notebooku není vysoká (obvykle kolem 1000 Kč), vyplatí se zakoupit jeden náhradní napájecí adaptér navíc, i když máte již jeden funkční. Při náhlé poruše napájecího zdroje budete mít ihned po ruce náhradu a neztratíte čas a peníze předáním notebooku HP k opravě do servisu. Jedna nabíječka navíc se uživateli určitě bude hodit – zvlášť když notebook HP často přenášíte mezi dvěma místy, můžete mít na každém pracovišti trvale nachystaný jeden napájecí adaptér a nemusíte jej s sebou stále balit a tahat.

Prodáváme napájecí adaptéry – zdroje na všechny typy notebooků HP

Zdroje pro notebooky HP

Napájecí adaptéry prodáváme  jako  náhradní díly na notebooky také pro všechny ostatní typy notebooků HP !!

Zdroje a nabíječky odborně prověří a vymění servis notebooků HP

Nejste odborníkem na servis notebooků HP a obáváte se, že byste mohli při výměně zdroje – nabíječky Váš notebook HP poškodit ?   Nevadí – náhradní díly na notebooky Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebooku HPObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků HP poskytne plnou záruku na montáž dílu. Notebook servis HP zajistí odvoz notebooku HP k opravě z jakéhokoli místa v ČR a po opravě jej zase zpět doručí. Zpracování cenové nabídky opravy zpracuje náš servis notebooků zdarma a Vy se v klidu rozhodnete, zda chcete opravu notebooku HP realizovat.