Vzhledem ke složitosti a vysoké integraci součástek na základní desce jsou právě mainboardy HP  považovány za nejdražší náhradní díly na notebooky, které můžeme na notebooky pořídit. Je dobré vyhnout se nákupu starších základních desek HP z bazarů a servisů notebooků – desky podléhají stárnutí a koupě staré základní desky je vždy sázkou do loterie. Základní desky notebooků HP mohou mít spoustu nejrůznějších závad, z nichž jen malá část je zjevných. Je spíše jisté, že vadnou základní desku neodhalíte při prvním spuštění notebooku, ale spíše při několikatýdenním provozu notebooku a to už může být na odstoupení od koupě pozdě.

Jak poznáme, že je vadná základní deska – mainboard notebooku HP

Základní desky notebooků HP mohou vykazovat nepřeberné množství závad, jejichž vyjmenování by zabralo tisíce stran webu. Mnohé z těchto závad není snadné jednoznačně identifikovat, jiné závady bývají kombinované s poškozením dalších komponentů notebooku a často hrozí při výměně základní desky v notebooku HP za novou, poškození i této nové základní desky – například při poruše power boardu , zdroje, akumulátoru anebo při nebo zkratu na kablících. Z výše uvedených důvodů je tedy žádoucí, aby diagnostiku, opravu nebo výměnu základní desky provedl vždy odborně zdatný a vybavený servis notebooků HP. Amatér nebo domácí kutil by se do diagnostiky nebo opravy základní desky notebooku HP, neměl nikdy pouštět.

Přesto je možné vyjmenovat několik nejčastějších projevů závad vadné základní desky notebooku HP

 • Notebook HP je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
 • Notebook HP lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
 • Notebook HP lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
 • Notebook HP najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
 • Notebook HP najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
 • Notebook HP se při práci vypíná
 • Notebook HP nenabíjí akumulátor nebo nefunguje z akumulátoru
 • Notebook HP zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
 • Na notebook HP nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Základní desky na notebooky HP – prodej jen společně s opravou notebooku

Výměny a opravy mainboardů notebooků HPExistují tisíce dalších možných závad notebooků HP, jejichž příčinou je vadná základní deska. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku HP a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný mainboard, vždy navštivte HP notebook servis a nekupujte rovnou novou základní desku – není zaručeno, že výměnou základní desky notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku HP.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme základní desky na notebooky HP samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný maiboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku HP prostřednictvím on-line objednávky opravy. Pozor si dejte na nabídky mainboardů k notebookům HP v inzerátech. I když bude prodávající tvrdit, že nabízí na prodej novou základní desku, je málo pravděpodobné, že je deska skutečně nová. Žádný z tuzemských dovozců dílů pro notebooky HP neprodává mainboardy jako samostatné náhradní díly na notebooky HP ! Vždy jsou základní desky HP měněny zásadně v rámci řádného servisu notebooku HP.

Jak probíhá oprava notebooku HP s podezřením na vadnou základní desku – mainboard

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook HP k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook HP a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku HP, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku HP – opravu základní desky nebo výměnu mainboardu HP za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku HP v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook HP na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme opravy a výměny základních desek (servis mainboardů) těchto notebooků HP

Provádíme také servis notebooků a servis mainboardů ostatních značek notebooků !!

základní desky k notebookům HP

Neprodáváme základní desky samostatně jako náhradní díly na notebooky HP – výměny mainboardů notebooků HP zajišťujeme pouze v rámci servisních oprav provedených našimi techniky.