Vzhledem ke složitosti a vysoké integraci součástek na základní desce jsou právě mainboardy Fujitsu  považovány za nejdražší náhradní díly na notebooky, které můžeme na notebooky pořídit. Je dobré vyhnout se nákupu starších základních desek Fujitsu z bazarů a servisů notebooků – desky podléhají stárnutí a koupě staré základní desky je vždy sázkou do loterie. Základní desky notebooků Fujitsu mohou mít spoustu nejrůznějších závad, z nichž jen malá část je zjevných. Je spíše jisté, že vadnou základní desku neodhalíte při prvním spuštění notebooku, ale spíše při několikatýdenním provozu notebooku a to už může být na odstoupení od koupě pozdě.

Jak poznáme, že je vadná základní deska – mainboard notebooku Fujitsu

Základní desky notebooků Fujitsu mohou vykazovat nepřeberné množství závad, jejichž vyjmenování by zabralo tisíce stran webu. Mnohé z těchto závad není snadné jednoznačně identifikovat, jiné závady bývají kombinované s poškozením dalších komponentů notebooku a často hrozí při výměně základní desky v notebooku Fujitsu za novou, poškození i této nové základní desky – například při poruše power boardu , zdroje, akumulátoru anebo při nebo zkratu na kablících. Z výše uvedených důvodů je tedy žádoucí, aby diagnostiku, opravu nebo výměnu základní desky provedl vždy odborně zdatný a vybavený servis notebooků Fujitsu. Amatér nebo domácí kutil by se do diagnostiky nebo opravy základní desky notebooku Fujitsu, neměl nikdy pouštět.

Přesto je možné vyjmenovat několik nejčastějších projevů závad vadné základní desky notebooku Fujitsu

 • Notebook Fujitsu je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
 • Notebook Fujitsu lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
 • Notebook Fujitsu lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
 • Notebook Fujitsu najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
 • Notebook Fujitsu najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
 • Notebook Fujitsu se při práci vypíná
 • Notebook Fujitsu nenabíjí akumulátor nebo nefunguje z akumulátoru
 • Notebook Fujitsu zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
 • Na notebook Fujitsu nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Základní desky na notebooky Fujitsu – prodej jen společně s opravou notebooku

Výměny a opravy mainboardů notebooků FujitsuExistují tisíce dalších možných závad notebooků Fujitsu, jejichž příčinou je vadná základní deska. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku Fujitsu a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný mainboard, vždy navštivte Fujitsu notebook servis a nekupujte rovnou novou základní desku – není zaručeno, že výměnou základní desky notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku Fujitsu.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme základní desky na notebooky Fujitsu samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný maiboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku Fujitsu prostřednictvím on-line objednávky opravy. Pozor si dejte na nabídky mainboardů k notebookům Fujitsu v inzerátech. I když bude prodávající tvrdit, že nabízí na prodej novou základní desku, je málo pravděpodobné, že je deska skutečně nová. Žádný z tuzemských dovozců dílů pro notebooky Fujitsu neprodává mainboardy jako samostatné náhradní díly na notebooky Fujitsu ! Vždy jsou základní desky Fujitsu měněny zásadně v rámci řádného servisu notebooku Fujitsu.

Jak probíhá oprava notebooku Fujitsu s podezřením na vadnou základní desku – mainboard

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook Fujitsu k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook Fujitsu a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku Fujitsu, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku Fujitsu – opravu základní desky nebo výměnu mainboardu Fujitsu za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku Fujitsu v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook Fujitsu na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme opravy a výměny základních desek (servis mainboardů) těchto notebooků Fujitsu

Provádíme také servis notebooků a servis mainboardů ostatních značek notebooků !!

základní desky k notebookům Fujitsu

Neprodáváme základní desky samostatně jako náhradní díly na notebooky Fujitsu – výměny mainboardů notebooků Fujitsu zajišťujeme pouze v rámci servisních oprav provedených našimi techniky.