Ventilátory a chladiče na notebooky FujitsuVentilátory, větráky a další chladiče (coolery) jsou náhradní díly pro notebooky určené k chlazení a odvodu tepla od součástek, vydávajících tepelný výkon, a druhotně z celého prostoru notebooku směrem ven. Chlazení součástek je nadmíru důležité pro spolehlivý provoz celého notebooku Fujitsu a udržení maximálního výpočetního výkonu noteboooku.  Náhradní díly pro notebooky Fujitsu v naší nabídce zahrnují i ventilátory a chladiče na notebooky Fujitsu.

Ventilátory, větráky a chladiče pro notebooky Fujitsu musejí fungovat

ventilátory a chladiče pro notebooky FujitsuNotebooky Fujitsu jsou osazeny množstvím integrovaných obvodů, procesorů a jiných polovodičových prvků, které kromě elektronických funkcí generují odpadní teplo. Vzhledem k tomu, že jediný notebook Fujitsu obsahuje až několik desítek miliónů tranzistorů, je teplo vznikající v prostoru notebooku Fujitsu značné. Jelikož vysoká teplota zapříčiňuje špatnou funkci polovodičových součástek a je příčinou různých závad až po celkovou destrukci částí notebooku Fujitsu, je bezpodmínečně nutné zajistit nejen spolehlivou funkci všech ventilátorů a chladičů, ale musí být též zajištěn plynulý průtok chladicího média (vzduchu) vnitřním prostorem notebooku Fujitsu a kolem chlazených součástek.

Kdy je potřeba ventilátory a chladiče v notebooku Fujitsu vyměnit

Za normálního provozu se ventilátory a chladiče nijak neprojevují. Kromě teplého vzduchu, který ucítíme rukou u výstupních průduchů, neslyšíme obvykle žádný výraznější hluk a notebook Fujitsu pracuje tak, jak od něj očekáváme. Počínající problémy s chlazením by měl umět identifikovat každý průměrný uživatel notebooku Fujitsu.

Mezi nejčastější projevy vadného chlazení notebooků Fujitsu patří

  • zvýšená hlučnost ventilátorů notebooku Fujitsu, často doprovázená neobvyklými zvuky
  • pocit horkého notebooku Fujitsu – notebook Fujitsu znatelně hřeje na místech, kde byl dříve chladný
  • časté zamrzání notebooku Fujitsu při práci, po němž je nutný restart notebooku Fujitsu
  • samovolné vypínání notebooku Fujitsu, zhasínání displeje, časté zastavování pevného disku

Odhalíte-li jakýkoli z těchto projevů, s velkou pravděpodobností bude potřeba ventilátor či větrák vyměnit za nový náhradní díl Fujitsu. Zároveň nezapomínejte vnitřek notebooku Fujitsu, průduchy, větráky a ventilátory pravidelně čistit od nasátého prachu a dalších nečistot. Doporučuje se alespoň jednou za měsíc průduchy ventilátorů (při nerozebraném notebooku Fujitsu) vyčistit vysavačem s úzkou hubicí.

Prodáváme ventilátory, větráky a chladiče pro tyto notebooky Fujitsu

Ventilátory a chladiče jako náhradní díly pro notebooky Fujitsu ostatních modelových řad nejsme schopní dodat.

Ventilátory a chladiče odborně vymění servis notebooků Fujitsu

Nejste odborníkem na servis notebooků Fujitsu a obáváte se, že byste mohli při výměně ventilátoru či chladiče Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly na notebooky včetně opravy notebooků Fujitsu naším technikem. Objednat servis notebooku FujitsuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš notebook servis Fujitsu poskytne plnou záruku na montáž dílu.