Plasty notebooků a plastové kryty notebooků, případně kryty notebooků z kovů jsou náhradní díly pro notebooky, chránící vnitřní funkční části notebooků před poškozením, zajišťují mechanické funkce notebooku a v neposlední řadě vytvářejí design konkrétního modelu notebooku, kterým se notebook odlišuje od svých konkurentů. Proto je udržování krytů a plastů notebooku potřebné nejen k zachování jeho funkčnosti, ale je také žádoucí z důvodu estetických, protože vnější vzhled notebooku prezentuje osobnost jeho majitele na veřejnosti.

Proč dochází k poškození plastových krytů notebooků

Plasty a kryty notebookůVnejší plastové kryty notebooků jsou vystaveny mnoha nepříznivým vnějším vlivům a chrání funkční útroby notebooku před poškozením těmito vlivy. Z toho důvodu jsou to právě plasty a kryty, které odnesou špatné zacházení s notebookem jako první a ochrání tak před zničením pro provoz mnohem důležitější interní součástky notebooku.

Mezi vlivy poškozující plastové kryty notebooku patří

  • Nárazy, otěr, pády notebooku
  • Zatížení notebooku jinými předměty například při převozu autem
  • UV záření a tepelné záření slunce a jiných světelných a tepelných zdrojů
  • Tepelné záření součástek vlastního notebooku
  • Vlhkost a stříkající kapalina (voda, lidský pot, nápoje)
  • Opotřebení a zvýšená tuhost pantů displeje notebooku
  • Nesprávná hrubá manipulace uživatele s notebookem
  • Únava materiálu při běžném používání – ulomení dílů

Jak poznáme poškozené kryty a plasty notebooku a proč je nutné je vždy vyměnit

Jako jedna z mála součástí notebooku nepotřebují poškozené plasty a kryty odbornou diagnostiku – jejich poškození bývá téměř vždy zjevné a viditelné pouhým okem. Přesto je potřeba notebook občas pozorně prohlédnout – i malé téměř neviditelné praskliny mohou při zanedbání výměny poškozených plastů způsobit druhotně poškození dalších částí notebooku.

Například oddalovaná výměna prasklých plastů displeje bude mít po určité době za následek poškození vlastního LCD panelu, včas nevyměněná mechanika s ulomeným plastovým čelem zase způsobí zanesení vnitřního prostoru notebooku prachem, špatné chlazení a postupnou degradaci základní desky.

Prodáváme plasty a kryty na notebooky těchto značek

Plasty a kryty jako náhradní díly na notebooky ostatních značek nejsme schopní dodat.

Plastové kryty na notebooky

Plasty a kryty Vám odborně vymění specializovaný servis notebooků

Nejste odborníkem na servis notebooků a obáváte se, že byste mohli při výměně plastových krytů Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků poskytne plnou záruku na montáž dílu.