Paměti RAMRAM moduly – jsou elektronické součástky notebooků, jejichž funkcí je uchování operačních dat, s nimiž pracuje mikroprocesor, během provozního cyklu notebooku. RAM paměti patří mezi náhradní díly k notebookům, jimiž lze notebook tzv. upgradovat, tj. vylepšit jeho užitné vlastnosti a výkon. Obecně platí, že s navýšením velikosti operační paměti zvýšíme výkon notebooku.

Proč měnit RAM paměti v notebooku

Důvody, proč vyměnit v notebooku RAM paměti, mohou být dvojí.

  1. Potřeba navýšit výkon notebooku a zvětšit pracovní prostor aplikacím
  2. Závada stávajících pamětí – oprava notebooku

RAM paměti pro notebookyRAM moduly pamětí se stále vyvíjejí a výrobci přicházejí s novými typy a technologiemi pamětí RAM.

Na trhu je nepřeberné množství typů paměťových modulů, které se vzájemně liší mnoha parametry – paměťovou kapacitou, rychlostí, architekturou, typem a provedením.

Obecně platí zásada – notebook lze vždy osadit pouze takovým typem pamětí, pro které je určena jeho základní deska.

Do notebooku tedy nelze osadit paměti jiného typu, mnohdy ani jiného výrobce nebo výrobní série, než striktně určil výrobce notebooku.

Při zakoupení RAM modulů se tedy rozhodně nevyplatí experimentovat. Osazení notebooku jiným než výrobcem doporučeným typem pamětí, přestože do něj RAM modul mechanicky pasuje, může mít za následek nefunkčnost nebo nepředvídatelné chování notebooku.

Před zakoupením RAM modulu tedy vždy sdělte prodejci typ Vašeho notebooku a nejlépe i modelové označení – prodejce vyhledá v katalogu takový model pamětí, u něhož je zaručená kompatibilita s Vaším notebookem.

Kdy je potřeba vyměnit RAM paměť v notebooku

Závady pamětí RAM mají mnoho různých projevů. Identifikace vadného modulu RAM není snadná záležitost – většina projevů vadných pamětí se shoduje s projevy poškozené základní desky notebooku. Nemáme-li tedy k dispozici jiné ověřené komponenty, pak lze jen stěží identifikovat, zda je příčinou závady vadná RAM paměť nebo mainboard.

Mezi nejčastější projevy vadných pamětí RAM patří

  • Notebook je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
  • Notebook lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
  • Notebook lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
  • Notebook najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
  • Notebook najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
  • Notebook zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
  • Na notebook nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Prodáváme moduly RAM pamětí na notebooky všech značek

Prodáváme RAM paměťové moduly jako náhradní díly pro notebooky také pro všechny ostatní značky notebooků !!

Paměti RAM pro notebooky

Paměti a moduly RAM v notebooku odborně vymění servis notebooků

Nejste odborníkem na servis notebooků a obáváte se, že byste mohli při výměně RAM pamětí notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků poskytne plnou záruku na montáž dílu.