DisplejeLCD panelyLCD obrazovkyLCD monitory jsou základním výstupním zařízením každého notebooku. Slouží k zobrazování výstupních informací z aplikací a ke komunikaci s uživatelem notebooku. Tyto komponenty jsou zároveň společně se základní deskou nejdražší náhradní díly pro notebooky. Přesto se u nás výměna displeje obvykle vyplatí, především díky přímému dovozu LCD panelů od jejich výrobců do České republiky.

LCD panely – displeje jsou nejvíce ohroženou částí notebooků

LCD panely - displeje pro notebookyLCD panel notebooku, neboli jeho displej, je velice křehkou součástkou, kterou navíc lze jen velmi těžko chránit před nechtěným poškozením. Kvůli čitelnosti jsou LCD displeje pro notebooky vyrobeny se skleněnou čelní deskou. Přestože je tato skleněná deska potažená polarizační a pak i ochrannou fólií proti poškrábání, jakýkoli prudší náraz do LCD panelu, případně pád notebooku, mívá často za následek prasklý, a tedy zničený displej. Proto je potřeba zacházet s notebookem s maximální opatrností, přenášet jej zásadně v polstrované brašně a nepokládat na něj například při převozu autem další předměty.

Kromě nárazů s následkem prasklin ohrožují displeje také závady základní desky, power boardů, desek invertorů, prasklé panty i ochranné plasty a poškozené přívodní kabely. Vždy je potřeba dodržovat zásadu – při vzniku jakékoli závady notebooku tuto závadu ihned odstranit, případně notebook svěřit do odborné opravny notebooků.

Jak poznáme vadný LCD panel – display notebooku

Kromě zjevných závad LCD panelů, jako jsou praskliny a oděrky displeje, existuje více dalších závad displejů. Nejčastější závady displejů jsou tyto

  • Trvale tmavé nebo trvale světlé pixely – svítící nebo nesvítící body – vadné pixely displeje
  • Pruhy na displeji – vadná elektronika displeje, kabely nebo videoobvod
  • Nesvítící displej – texty a objekty lze jen stěží rozeznat – vadná podsvitová trubice, kabely nebo invertor
  • Problikávající displej – vadná podsvitová trubice, kabely, videoobvod nebo invertor
  • Nesmyslné zobrazené objekty – vada displeje, kabelů nebo videoobvodu
  • Nerovnoměrný jas – vadná podsvitová trubice displeje nebo LED diody, případně invertor
  • Zcela mrtvý, nic nezobrazující displej – vadný LCD panel, videoobvod nebo kabeláž

Vykazuje-li Váš notebook některou z výše vyjmenovaných závad, pak se buďto může jednat o závadu LCD panelu, power boardu, základní desky nebo o vadný invertor podsvitu LCD. Nezapomínejte, že jednoznačnou diagnostiku vadného LCD panelu není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků.

Prodáváme LCD panely – displeje pro notebooky těchto značek

Jsme schopní dodat LCD panely, displeje a monitory jako náhradní díly na notebooky také pro ostatní typy notebooků !!

LCD displeje pro notebooky

LCD panel – displej – display Vám odborně vymění servis notebooků

Nejste odborníkem na servis notebooků a obáváte se, že byste mohli při výměně LCD panelu či celého displeje Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků poskytne plnou záruku na montáž dílu.