Kablíkykabely nazýváme u notebooků svazky vodičů, propojující jednotlivé funkční celky mezi sebou. Tyto náhradní díly pro notebooky mívají podobu plochých vodičů s několika prameny měděných zaizolovaných drátků nebo jsou ve formě fólie, na níž jsou vodivé cesty napařeny. Na svých koncích bývají obvykle zakončeny konektory.

Proč jsou kabely u notebooků náchylné k poškození

Kabely a kablíky pro notebookyNěkteré kabely v noteboocích jsou vystavovány opakovanému mechanickému namáhání. Například kablíky propojující displej se základní deskou a deskou invertoru jsou při každém otevření či zavření víka notebooku ohýbány a natahovány. V důsledku tohoto intenzívního namáhání dochází u kablíků poměrně často k přetržení, ulámání vodičů, k prodření izolace nebo k vyjiskření a oxidaci kontaktů konektorů. Následkem pak bývá přerušená komunikace mezi komponenty notebooku, případně přerušení napájení těchto částí. Při prodření izolace kabelů pak může dojít i k sekundárnímu poškození dalších částí notebooku zkratem mezi vodiči nebo mezi vodičem a živou částí notebooku. Proto jsou závady kabelů poměrně častým problémem notebooků.

Jak se projevují vadné kabely a kablíky v notebooku

Poškozený kablík je možné identifikovat často vizuálně – mechanické poškození kabelu bývá viditelné a v takovém případě je diagnostika vadného kablíku jednoduchá. Některé neviditelné závady kablíků lze však odhalit jen těžko a často se projevují druhotnými efekty. Mezi typické projevy vadných kabelů patří

  • Sekání chodu aplikací
  • Samovolné vypínání notebooku při pohybu s notebookem
  • Opakovaná ztráta komunikace notebooku s datovou jednotkou
  • Problikávání displeje notebooku nebo jeho zhasínání
  • Restartování notebooku
  • Problikávání kontrolních diod

Vyskytují-li se na notebooku tyto závady, zvláště při pohybu s notebookem, pak je možnou příčinou závady právě vadný nekterý z kablíků. Není-li však poškození kabelu viditelné, pak může být příčina i v jiných dílech notebooku. Nezapomínejte, že jednoznačnou diagnostiku vadného kablíku není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků.

Prodáváme kabely a kablíky pro tyto značky notebooků

Kablíky jako náhradní díly pro notebooky ostatních značek nejsme schopní dodat.

Kabely a kablíky k notebookům

Kabely a kablíky v notebooku Vám odborně vymění servis notebooků

Nejste odborníkem na servis notebooků Acer a obáváte se, že byste mohli při výměně kabeláže Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Acer poskytne plnou záruku na montáž dílu.