Paměti RAMRAM moduly Asus – jsou elektronické součástky notebooků, jejichž funkcí je uchování operačních dat, s nimiž pracuje mikroprocesor, během provozního cyklu notebooku. RAM paměti patří mezi náhradní díly k notebookům Asus, jimiž lze notebook tzv. upgradovat, tj. vylepšit jeho užitné vlastnosti a výkon. Obecně platí, že s navýšením velikosti operační paměti zvýšíme výkon notebooku Asus. Náhradní díly na notebooky Asus v naší nabídce zahrnují i RAM paměti pro notebooky Asus.

Proč měnit RAM paměti v notebooku Asus

Důvody, proč vyměnit v notebooku Asus RAM paměti, mohou být dvojí.

  1. Potřeba navýšit výkon notebooku Asus a zvětšit pracovní prostor aplikacím
  2. Závada stávajících pamětí – oprava notebooku Asus

RAM paměti pro notebookyRAM moduly pamětí se stále vyvíjejí a výrobci přicházejí s novými typy a technologiemi pamětí RAM.

Na trhu je nepřeberné množství typů paměťových modulů, které se vzájemně liší mnoha parametry – paměťovou kapacitou, rychlostí, architekturou, typem a provedením.

Obecně platí zásada – notebook Asus lze vždy osadit pouze takovým typem pamětí, pro které je určena jeho základní deska.

Do notebooku Asus tedy nelze osadit paměti jiného typu, mnohdy ani jiného výrobce nebo výrobní série, než striktně určil výrobce notebooku Asus.

Při zakoupení RAM modulů se tedy rozhodně nevyplatí experimentovat. Osazení notebooku Asus jiným než výrobcem doporučeným typem pamětí, přestože do něj RAM modul mechanicky pasuje, může mít za následek nefunkčnost nebo nepředvídatelné chování notebooku Asus.

Před zakoupením RAM modulu tedy vždy sdělte prodejci typ Vašeho notebooku Asus a nejlépe i modelové označení – prodejce vyhledá v katalogu takový model pamětí, u něhož je zaručená kompatibilita s Vaším notebookem Asus.

Kdy je potřeba vyměnit RAM paměť v notebooku Asus

Závady pamětí RAM mají mnoho různých projevů. Identifikace vadného modulu RAM není snadná záležitost – většina projevů vadných pamětí se shoduje s projevy poškozené základní desky notebooku. Nemáme-li tedy k dispozici jiné ověřené komponenty, pak lze jen stěží identifikovat, zda je příčinou závady vadná RAM paměť nebo mainboard.

Mezi nejčastější projevy vadných pamětí RAM notebooků Asus patří

  • Notebook je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
  • Notebook lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
  • Notebook lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
  • Notebook najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
  • Notebook najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
  • Notebook zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
  • Na notebook nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Prodáváme moduly RAM pamětí na notebooky Asus všech typů

Paměti RAM pro notebooky

Prodáváme RAM paměťové moduly jako náhradní díly na notebooky také pro všechny ostatní typy notebooků Asus !!


Paměti a moduly RAM Vám ochotně vymění servis notebooků Asus

Nejste odborníkem na servis notebooků Asus a obáváte se, že byste mohli při výměně pamětí RAM Váš notebook Asus poškodit ?   Nevadí – náhradní díly na notebooky Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebooku AsusObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Asus poskytne plnou záruku na montáž dílu. Notebook servis Asus zajistí odvoz notebooku Asus k opravě z jakéhokoli místa v ČR a po opravě jej zase zpět doručí. Zpracování cenové nabídky opravy zpracuje náš servis notebooků zdarma a Vy se v klidu rozhodnete, zda chcete opravu notebooku Asus realizovat.