Vzhledem ke složitosti a vysoké integraci součástek na základní desce jsou právě mainboardy Asus  považovány za nejdražší náhradní díly na notebooky, které můžeme na notebooky pořídit. Je dobré vyhnout se nákupu starších základních desek Asus z bazarů a servisů notebooků – desky podléhají stárnutí a koupě staré základní desky je vždy sázkou do loterie. Základní desky notebooků Asus mohou mít spoustu nejrůznějších závad, z nichž jen malá část je zjevných. Je spíše jisté, že vadnou základní desku neodhalíte při prvním spuštění notebooku, ale spíše při několikatýdenním provozu notebooku a to už může být na odstoupení od koupě pozdě.

Jak poznáme, že je vadná základní deska – mainboard notebooku Asus

Základní desky notebooků Asus mohou vykazovat nepřeberné množství závad, jejichž vyjmenování by zabralo tisíce stran webu. Mnohé z těchto závad není snadné jednoznačně identifikovat, jiné závady bývají kombinované s poškozením dalších komponentů notebooku a často hrozí při výměně základní desky v notebooku Asus za novou, poškození i této nové základní desky – například při poruše power boardu , zdroje, akumulátoru anebo při nebo zkratu na kablících. Z výše uvedených důvodů je tedy žádoucí, aby diagnostiku, opravu nebo výměnu základní desky provedl vždy odborně zdatný a vybavený servis notebooků Asus. Amatér nebo domácí kutil by se do diagnostiky nebo opravy základní desky notebooku Asus, neměl nikdy pouštět.

Přesto je možné vyjmenovat několik nejčastějších projevů závad vadné základní desky notebooku Asus

 • Notebook Asus je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
 • Notebook Asus lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
 • Notebook Asus lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
 • Notebook Asus najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
 • Notebook Asus najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
 • Notebook Asus se při práci vypíná
 • Notebook Asus nenabíjí akumulátor nebo nefunguje z akumulátoru
 • Notebook Asus zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
 • Na notebook Asus nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Základní desky na notebooky Asus – prodej jen společně s opravou notebooku

Výměny a opravy mainboardů notebooků AsusExistují tisíce dalších možných závad notebooků Asus, jejichž příčinou je vadná základní deska. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku Asus a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný mainboard, vždy navštivte Asus notebook servis a nekupujte rovnou novou základní desku – není zaručeno, že výměnou základní desky notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku Asus.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme základní desky na notebooky Asus samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný maiboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku Asus prostřednictvím on-line objednávky opravy. Pozor si dejte na nabídky mainboardů k notebookům Asus v inzerátech. I když bude prodávající tvrdit, že nabízí na prodej novou základní desku, je málo pravděpodobné, že je deska skutečně nová. Žádný z tuzemských dovozců dílů pro notebooky Asus neprodává mainboardy jako samostatné náhradní díly na notebooky Asus ! Vždy jsou základní desky Asus měněny zásadně v rámci řádného servisu notebooku Asus.

Jak probíhá oprava notebooku Asus s podezřením na vadnou základní desku – mainboard

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook Asus k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook Asus a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku Asus, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku Asus – opravu základní desky nebo výměnu mainboardu Asus za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku Asus v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook Asus na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme opravy a výměny základních desek (servis mainboardů) těchto notebooků Asus

Provádíme také servis notebooků a servis mainboardů ostatních značek notebooků !!

základní desky k notebookům Asus

Neprodáváme základní desky samostatně jako náhradní díly na notebooky Asus – výměny mainboardů notebooků Asus zajišťujeme pouze v rámci servisních oprav provedených našimi techniky.