Klávesnice (keyboards) jsou náhradní díly pro notebooky Asus, které slouží pro vstup dat zadávaných uživatelem do notebooku Asus. Vzhledem k tomu, že klávesnice jsou asi nejvíce mechanicky namáhaným dílem notebooku, bývají nejčastěji měněnými náhradními díly u většiny notebooků. Náhradní díly pro notebooky Asus v naší nabídce zahrnují klávesnice na notebooky Asus.

Proč podléhají klávesnice pro notebooky Asus značnému opotřebení

klávesnice pro notebookyKlávesnice notebooku Asus je nejvíce užívaným dílem každého notebooku. Během jednoho pracovního dne dojde k několika tisícům stisků kláves, občas se do klávesnice dostanou nečistoty z rukou, vlasů, zatečou do ní tekutiny od lidského potu až po vylitou kávu … ale i méně intenzívně pracující uživatel dokáže dát klávesnici během let provozu notebooku Asus pořádně zabrat.

Klávesnice notebooku Asus bývá nejčastěji řešená jako tenký sendvič několika vrstev fólií, na nichž jsou napařeny vodivé vrstvy – tzv. membránová klávesnice. Při stisku klávesy dojde ke stlačení pružné vrstvy mezi fóliemi a ke kontaktu mezi dvěma vodivými cestami. Tím se vygeneruje signál, dekódovaný speciálním integrovaným obvodem jako stisk konkrétní klávesy. Problém je, že opakovaným prohýbáním vrstev se materiál unavuje, dochází k protlačování vrstev, trhání membrán a k oxidaci vodivých cest na membránách. Po určité době používání se stává klávesnice nepoužitelnou a je nutné ji vyměnit za novou.

Mnohem dříve než opakované stisky kláves mohou klávesnici odrovnat neplánované zásahy jako polití klávesnice tekutinou nebo ulomení klávesy.  Vždy je nutné vyměnit celou klávesnici – membránová klávesnice je neopravitelná a ani jednotlivé klávesy či pružinky klávesnice se nedodávají jako samostatné náhradní díly.

Jak se projevuje vadná klávesnice (keyboard) notebooku Asus

Když pomineme zcela zjevná poškození, jako je ulomená klávesa nebo ošoupané potisky kláves, existují zejména tyto projevy vadné klávesnice

  • občasné nebo trvalé vynechávání stejných písmen při psaní
  • zdvojování stejných znaků při psaní
  • opakované stále stejné překlepy – zobrazují se jiná písmena než odpovídají klávese
  • lepení kláves – nezvedají se do výchozí polohy jako ostatní zdravé klávesy
  • náhodné problikávání mezi okny Windows – projev vadných řídicích kláves
  • náhodné samovolné umazávání psaného textu – vadné řídicí klávesy
  • nemožnost psaní diakritiky nebo vyvolání speciálních funkcí kláves

Projevuje-li se na notebooku Asus některá z výše uvedených závad,  je velmi pravděpodobné,  že je vadná klávesnice.

Prodáváme klávesnice (keyboards) pro tyto notebooky Asus

Klávesnice jako náhradní díly pro notebooky Asus jiných modelových řad nejsme schopní dodat.

klávesnice pro notebooky

Klávesnice notebooku Asus Vám odborně vymění servis notebooků Asus

Nejste odborníkem na servis notebooků Asus a obáváte se, že byste mohli při výměně klávesnice Váš notebook Asus poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků.  V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly včetně opravy notebooku naším technikem. Objednat servis notebookuObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš servis notebooků Asus poskytne plnou záruku na montáž dílu.