Chladiče, větráky a ventilátory na notebooky AsusVentilátory, větráky a další chladiče (coolery) jsou náhradní díly pro notebooky určené k chlazení a odvodu tepla od součástek, vydávajících tepelný výkon, a druhotně z celého prostoru notebooku směrem ven. Náhradní díly pro notebooky Asus v naší nabídce zahrnují i ventilátory a chladiče na notebooky Asus.

Ventilátory, větráky a chladiče pro notebooky Asus musejí fungovat

ventilátory a chladiče pro notebooky AsusNotebooky Asus jsou osazeny množstvím integrovaných obvodů, procesorů a jiných polovodičových prvků, které kromě elektronických funkcí generují odpadní teplo. Vzhledem k tomu, že jediný notebook Asus obsahuje až několik desítek miliónů tranzistorů, je teplo vznikající v prostoru notebooku Asus značné. Jelikož vysoká teplota zapříčiňuje špatnou funkci polovodičových součástek a je příčinou různých závad až po celkovou destrukci částí notebooku Asus, je bezpodmínečně nutné zajistit nejen spolehlivou funkci všech ventilátorů a chladičů, ale musí být též zajištěn plynulý průtok chladicího média (vzduchu) vnitřním prostorem notebooku Asus a kolem chlazených součástek.

Kdy je potřeba ventilátory a chladiče v notebooku Asus vyměnit

Za normálního provozu se ventilátory a chladiče nijak neprojevují. Kromě teplého vzduchu, který ucítíme rukou u výstupních průduchů, neslyšíme obvykle žádný výraznější hluk a notebook Asus pracuje tak, jak od něj očekáváme. Počínající problémy s chlazením by měl umět identifikovat každý průměrný uživatel notebooku Asus.

Mezi nejčastější projevy vadného chlazení notebooků Asus patří

  • zvýšená hlučnost ventilátorů notebooku Asus, často doprovázená neobvyklými zvuky
  • pocit horkého notebooku Asus – notebook Asus znatelně hřeje na místech, kde byl dříve chladný
  • časté zamrzání notebooku Asus při práci, po němž je nutný restart notebooku Asus
  • samovolné vypínání notebooku Asus, zhasínání displeje, časté zastavování pevného disku

Odhalíte-li jakýkoli z těchto projevů, s velkou pravděpodobností bude potřeba ventilátor či větrák vyměnit za nový náhradní díl Asus. Zároveň nezapomínejte vnitřek notebooku Asus, průduchy, větráky a ventilátory pravidelně čistit od nasátého prachu a dalších nečistot. Doporučuje se alespoň jednou za měsíc průduchy ventilátorů (při nerozebraném notebooku Asus) vyčistit vysavačem s úzkou hubicí.

Prodáváme ventilátory, větráky a chladiče pro tyto notebooky Asus

Ventilátory a chladiče jako náhradní díly pro notebooky Asus ostatních modelových řad nejsme schopní dodat.

Ventilátory a chladiče odborně vymění servis notebooků Asus

Nejste odborníkem na servis notebooků Asus a obáváte se, že byste mohli při výměně ventilátoru či chladiče Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků. V našem e-shopu máte alternativně možnost objednat si náhradní díly na notebooky včetně opravy notebooků Asus naším technikem. Objednat servis notebooku AsusObjednáte náhradní díl, zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného náhradního dílu. Navíc Vám náš notebook servis Asus poskytne plnou záruku na montáž dílu.